Asahina targach LabelExpo Americas 2022
1 Jan 1970 11:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Wszędzie na świecie rządy i firmy zaczynają w końcu stawiać czoła wyzwaniom związanym z kryzysem klimatycznym. Szukają sposobów na bardziej zrównoważony rozwój, zarówno na drodze regulacji rządowych, jak również dyrektyw korporacyjnych. Firma Asahi Photoproducts od prawie pół wieku zajmuje się dostarczaniem zrównoważonych produktów dla przemysłu fleksograficznego, więc – jak przekonuje - praca nad tym wyzwaniem nie jest dla niej niczym nowym.

Zrównoważony rozwój to priorytet

Z tego powodu podczas targów LabelExpo Americas 2022 firma połączy siły z wieloma partnerami w ramach Sustainable Print Sample – m.in. z Tesa, Apex International, Wikoff Color i Comexi – aby zaprezentować pełną wartość zrównoważonego druku fleksograficznego na bazie wody. Każdy z uczestników ma do odegrania ważną rolę w ograniczaniu śladu węglowego we fleksografii bez uszczerbku dla jej jakości i wydajności. Próbki druku będą dostępne dla odwiedzających stoisko Asahi i każdego z partnerów.

Wspomniany projekt druku wysyła silny sygnał do producentów artykułów konsumenckich i przemysłu opakowaniowego, że proces druku fleksograficznego odnajduje się w „nadchodzącej zrównoważonej normalności” dzięki połączeniu zrównoważonej oferty wszystkich partnerów - w tym wymywanych wodą płyt AWP CleanPrint firmy Asahi - co zapewnia maksymalną ekologiczność całego procesu.

Na targach Labelexpo Americas 2022 w ramach wspólnego projektu:

Tesa zaprezentuje Twinlock, samoprzylepne i ściśliwe tuleje wielokrotnego użytku do montażu płyt, które zapewniają spójność druku wysokiej jakości;

Apex GTT 2.0 firmy Apex International umożliwia przetwórcom skrócenie czasu przygotowania do druku, minimalizując straty związane z narządem, oferując najbardziej spójne grawerowanie wałków rastrowych;

Alpha-Poly firmy Wikoff Color to system farbowy na bazie wody opracowany do drukowania na foliach, wykorzystujący surowce na tyle bezpieczne dla ludzi i środowiska, na ile pozwalają na to wymogi klienta;

Comexi dostosowuje swoją maszynę do druku fleksograficznego F4 pod potrzeby klientów z sektora wąskiej i średniej wstęgi oraz tworzy rozwiązania, które ułatwiają przejście na zrównoważone alternatywy opakowań giętkich.

Ponad 50 lat rozwiązań flekso przyjaznych dla środowiska

Przez ponad 50 lat firma Asahi Photoproducts ciężko pracowała nad wprowadzeniem innowacyjnych rozwiązań do fleksografii, ostatnio dzięki płytom wodowymywalnym Asahi AWP-DEW CleanPrint, które uzyskały status Carbon Neutral we współpracy z organizacją Carbon Trust. Ten bezrozpuszczalnikowy proces zapewnia większą ekologiczność druku, a jednocześnie poprawia wydajność drukarni o 30% lub więcej, co skutkuje znacznym wzrostem jakości i zmniejszeniem ilości odpadów dzięki precyzyjnemu pasowaniu zapewnianemu przez te płyty.

Te postępy uczyniły fleksografię wysoce konkurencyjną względem wklęsłodruku, wynika z najnowszych badań Flexo Technical Association Japan (FTAJ) i Promotion Organization (SuMPO), które obliczyły poziom emisji gazów cieplarnianych w całym procesie druku dla każdej z tych dwóch technologii, przy zastosowaniu analizy cyklu życia (LCA). Wyniki potwierdziły, że płyty AWP Asahi zapewniają bardziej zrównoważony proces drukowania i redukcję emisji CO2 o 65%!

Świadczy to o znacznym postępie, jaki japońska firma poczyniła w kwestii zmniejszenia śladu węglowego w przypadku druku fleksograficznego w porównaniu z wklęsłodrukiem, a także o tym, że jej podejście do druku opakowań ma potencjał, by zmienić światowy rynek opakowań, zwłaszcza w sytuacji, gdy rynek ten oczekuje realizacji krótszych, bardziej personalizowanych nakładów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

error: Kopiowanie zabronione!