Avery Dennison wprowadza etykiety rDT
1 Jan 1970 11:58

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Avery Dennison zaprezentowała rDT, pierwsze na rynku komercyjnie dostępne papierowe etykiety DT (do termicznego zadruku bezpośredniego) stworzone z odpadów pokonsumenckich.

DT (direct thermal) to materiał, który zawdzięcza swoją popularność prostocie użycia, dużym prędkościom zadruku, wysokiej rozdzielczości grafik oraz szerokiej gamie dostępnych urządzeń drukujących. rDT firmy Avery Dennison to pierwszy dostępny na rynku niepowlekany materiał do produkcji etykiet wykorzystywanych do bezpośredniego drukowania termicznego, uzyskany z surowca pochodzącego z recyklingu.

Obserwujemy gwałtowny wzrost popytu na ekologiczne rozwiązania do termicznego druku bezpośredniego, zwłaszcza w sektorze logistycznym i handlu internetowego – mówi Vincenzo Palumbo, menedżer w dziale papierów DT w Avery Dennison. To, że ten tak powszechnie stosowany materiał nie był dotychczas dostępny w wersji pochodzącej z recyklingu, stanowiło dużą rynkową lukę, dlatego niezwykle cieszy nas możliwość zaprezentowania rDT i zaspokojenia oczywistego zapotrzebowania na zrównoważone etykiety, jak również pchnięcia branży ku praktykom większego odzysku.

rDT to wolny od BPA i certyfikowany przez FSC niepowlekany papier do bezpośredniego etykietowania termicznego, który zawiera pokonsumenckie odpady pochodzące z recyklingu. Materiał ma identyczne właściwości co standardowy papier DT, zarówno pod względem jego wyglądu, przetwarzania, drukowalności oraz czytelności kodów kreskowych.

Avery Dennison nie ustaje w działaniach badawczo-rozwojowych dla zwiększenia ekologiczności swoich produktów, a rDT to najnowsza innowacja w naszej gamie papierów z recyklingu rRange – dodaje Vincenzo. Popyt na zrównoważone materiały będzie nadal rósł, a my planujemy rozszerzać portfolio rRange, jak również pracować nad zwiększeniem procentowej zawartości zrecyklowanego surowca w naszych materiałach.

Opracowano na podstawie materiałów Avery Dennison