AWS wesprze DS Smith na drodze ku transformacji cyfrowej
1 Jan 1970 13:42

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma DS Smith wybrała Amazon Web Services (AWS) na preferowanego dostawcę usług w chmurze, które mają przyspieszyć wprowadzanie innowacji, podnosić wydajność oraz wspierać zrównoważone rozwiązania. DS Smith skoncentruje się na wykorzystaniu danych do stymulowania wzrostu i wydajności swoich działań, w tym monitorowania w czasie rzeczywistym zdolności produkcyjnych i zarządzania łańcuchem dostaw w celu wspierania kluczowych celów zrównoważonego rozwoju.

DS Smith będzie korzystać z globalnej infrastruktury AWS, zaawansowanej analityki, IoT, sztucznej inteligencji i technologii uczenia maszynowego - w tym usług generatywnej sztucznej inteligencji AWS - w celu uzyskania bardziej dogłębnych danych analitycznych, zapewnienia nowych cyfrowych doświadczeń klientów i automatyzacji na dużą skalę w całym łańcuchu dostaw.

Konkretnie DS Smith zamierza:

stworzyć z pomocą AWS Fabrykę Danych, która połączy dane z całej firmy, w tym te dotyczące maszyn, obiektów, logistyki, procesów i produktów. Dzięki zastosowaniu algorytmów uczenia maszynowego opartych na rozwiązaniach AWS oraz analizie tych danych DS Smith uzyska przydatne informacje i będzie podejmować szybsze, bardziej świadome decyzje w celu optymalizacji operacji, przewidywania popytu klientów oraz zmniejszenia ilości odpadów i emisji dwutlenku węgla;

wykorzystać AWS do monitorowania w czasie rzeczywistym zdolności produkcyjnych i łańcucha dostaw, w celu zapewnienia całościowego, kompleksowego oglądu firmy. Umożliwi to bardziej elastyczne i sprawne podejście do zarządzania łańcuchem dostaw, na przykład na drodze przewidywania i unikania przestojów maszyn dzięki konserwacji predykcyjnej.

Osiągnięcie tego celu ma być możliwe dzięki współpracy AWS i DS Smith przy przeprowadzeniu analizy potrzeb edukacyjnych AWS (Learning Needs Analysis, LNA) oraz przy szkoleniach i programach rozwoju umiejętności w chmurze AWS. Posłużą do tego m.in. oparty na chmurze symulator wyścigów 3D AWS DeepRacer, grywalizacja, wspólne uczenie się za pośrednictwem AWS GameDay oraz rozwiązywanie problemów z użyciem AWS Jams.

Claire Dickson, dyrektorka IT w DS Smith, skomentowała: Nasza podróż ku przyszłości już trwa, a AWS ma w niej ważną rolę do odegrania. Rozwiązania cyfrowe i w zakresie danych zrewolucjonizują sposób, w jaki się rozwijamy, zdobywamy uznanie i wspieramy naszych klientów oraz stawiamy czoła niektórym z największych wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem naszej planety. Nasza działalność zmieniła się diametralnie w ciągu ostatniej dekady. W ciągu kolejnej może zmienić się nie do poznania.

Jeff Johnson, dyrektor generalny oddziału UKI (Wielka Brytania i Irlandia) w firmie AWS, powiedział: Przejście na AWS umożliwi DS Smith przyspieszenie transformacji i innowacji poprzez coraz silniejsze stawianie danych w centrum swojej działalności. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać DS Smith w ich migracji do chmury i pomagać im w budowie i dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań, które będą stanowić podstawę przyszłości łańcuchów dostaw i produkcji.

Opracowano na podstawie informacji firmy DS Smith