Bobst Group podnosi sprzedaż w I półroczu 2022 r.
1 Jan 1970 14:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W I półroczu 2022 r. Bobst Group utrzymał wysoki poziom zamówień, notując 8% wzrost w porównaniu z takim samym okresem ubiegłego roku.

Sprzedaż w pierwszych sześciu miesiącach 2022 r. wyniosła 773 mln franków szwajcarskich (CHF), w porównaniu do 667 mln CHF w pierwszej połowie 2021 r. Wynik operacyjny (EBIT) wzrósł do 29 mln CHF (wzrost o 15 mln CHF). Wynik netto sięgnął 22 mln CHF, co oznacza wzrost z poziomu 5 mln CHF zanotowanego w roku ubiegłym. Sprzedaż i wyniki za pierwsze półrocze były zgodne z oczekiwaniami. Portfel zamówień wzrósł o 40% w porównaniu z I półroczem 2021 r.
Grupa spodziewa się korzystnych wyników w drugiej połowie roku z uwagi na konieczność nadrobienia zaległości oraz świadczenie usług serwisowych, jednak istnieją również zagrożenia, które mogą negatywnie wpłynąć na wyniki całego roku. Wynikają one głównie z napiętej sytuacji w łańcuchu dostaw i wzrostu cen materiałów oraz niewystarczających globalnych możliwości transportowych, ale także z niepewnej sytuacji geopolitycznej.

Opracowano na podstawie informacji serwisu Packaging Portal

error: Kopiowanie zabronione!