BOBST pierwszy raz pokazał maszynę NOVA RS 5003
1 Jan 1970 13:43

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Bobst pierwszy raz pokazała w dniu dzisiejszym (11.12.2019) nową maszynę wklęsłodrukową BOBST NOVA RS 5003, zaprojektowaną z myślą o druku na giętkich materiałach opakowaniowych, w tym na nowych podłożach przyjaznych dla środowiska.

Prezentacja nowej maszyny odbyła się w Bobst (Chanzhou), chińskiej fabryce firmy w prowincji Jiansgsu zajmującej się produkcja urządzeń rolowych do dla producentów opakowań giętkich. W wydarzeniu uczestniczyli właściciele marek, firmy przetwórcze, dostawcy branżowi oraz przedstawiciele mediów, którzy przybyli do Changzhou z krajów Azji Południowo-Wschodniej oraz państw Pacyfiku, by poznać nową wklęsłodrukową maszynę Bobst.

„Region aż kipi z ciekawości od chwili, gdy pojawiła się wiadomość o premierze NOVA RS 5003, która przejmuje pałeczkę po bardzo udanej maszynie RS 5002 i jest wyposażona w dodatkowe ogromne możliwości i zaawansowaną automatykę” - wyjaśniał Sebastien Geffrault, Zone Business Director SEAP w dziale produkcji rolowej w Bobst. „Nasze rozwiązania dla wklęsłodruku łączą wszystkie korzyści najnowocześniejszej technologii BOBST z wszechstronnością zapewnianą przez rozwiązania techniczne opracowane pod kątem rynkowych potrzeb. Przykładem może być wybór systemów farbowych, które obsługują szeroką gamę typów farb, również tych specyficznych dla producentów opakowań giętkich na rynkach indyjskim i azjatyckim, zawsze zapewniających najwyższą jakość odwzorowania”.

Zgodnie z tematem spotkania „Podnoszenie wydajności i zrównoważenia wklęsłodruku” w trakcie prezentacji maszyny podkreślano zaawansowane rozwiązania i automatykę, które przyspieszają czas narządu, zmniejszają ilość odpadów oraz zapewniają optymalną łączność dla osiągnięcia pełnych możliwości produkcji i kontroli jakości.

NOVA RS 5003 zawiera najnowocześniejszą automatykę, w tym możliwość rozbudowy o TAPS, w pełni automatyczny preregister ustawiany za dotknięciem przycisku.

Narząd pracy i zmiana między zleceniami odbywa się niezwykle szybko: nowy system rakla komorowego jest szybki w obsłudze i łatwy w nastawie, zaś rozwiązanie Twin Trolley stosowane wyłącznie w maszynach firmy Bobst umożliwia wymianę cylindrów drukowych bez wymiany farb, skracając do minimum czas narządu nowych prac oraz dopasowywania kolorów.

Dodatkowo w maszynie zastosowano dwustrumieniowe suszarki; wysoce wydajny system wentylacyjny ogranicza ilość resztek rozpuszczalnika na podłożu, maksymalizuje oszczędność energii oraz gwarantuje niski poziom hałasu w hali produkcyjnej.

Jak przekonuje producent, jest to również doskonała platforma do druku farbami wodnymi, w których przypadku szybkość suszenia jest jednym z kluczowych wyzwań.

„Zaawansowany projekt maszyny NOVA RS 5003 zapewnia wiele korzyści i jest gotowy zaspokajać zmieniające się potrzeby rynku, włączając w to możliwość dalszego rozwoju systemów automatyzacji urządzenia” - wyjaśniał Davide Garavaglia, szef linii produktów dla wklęsłodruku w Bobst. „Wybiegając przed obecne trendy rynkowe i koncentrując się na zrównoważonym rozwoju, maszyna jest w pełni kompatybilna z drukiem farbami wodnymi i jest w stanie bardzo wydajnie poradzić sobie z najszerszą gamą materiałów, w tym z nowymi podłożami przyjaznymi dla środowiska.”

Dwoma innymi ważnymi kwestiami wynikającymi z zaawansowanego projektu maszyny jest łatwość jej obsługi oraz funkcje łączności.

Dostęp do wszystkich części maszyny jest ułatwiony, umożliwiając prostą wymianę gwintów, czyszczenie oraz konserwację. Nowy interfejs BOBST SPHERE wyposażony w intuicyjny i czytelny wyświetlacz posiada zaawansowane funkcje, które umożliwiają pełną kontrolę jakości i wydajność produkcji, włączając w to tworzenie cyfrowego bliźniaka zadrukowywanych roli, śledzenie opóźnień w procesie produkcyjnym, kontrolowanie odpadów oraz kierowanie procedurą przeglądów.

Na podstawie informacji firmy Bobst opracował TK