Cascades wprowadza wyjątkowe opakowania na kurze jaja
1 Jan 1970 13:45

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Kanadyjska firma Cascades Inc. wdraża innowacyjne i kompletne opakowanie o nazwie Cascades Fresh GUARD EnVision, które – jak twierdzi – zmieni oblicze biznesu drobiarskiego.

Atrakcyjne, wytrzymałe i ekologiczne opakowanie zapewnia solidną ochronę, otwierając jednocześnie imponujące możliwości prezentowania produktu. Otwory wycięte w tekturowym rękawie z kartonu, którego powierzchnia jest zadrukowana wysokiej jakości grafiką, przełamują tradycyjny format opakowań na jaja. Innowacyjna, wysoce odporna konstrukcja opakowania jest wynikiem badań i rozwoju ukierunkowanych na potrzeby zarówno przetwórców, sprzedawców detalicznych, jak i konsumentów. Cascades Fresh GUARD EnVision zwiększa widoczność produktu bez pogarszania jego funkcji ochronnych, wzmacnia obecność marki na półkach sklepowych i optymalizuje operacje pakowania.

Cascades Fresh GUARD EnVision to kompleksowe rozwiązanie również z punktu widzenia przetwórców jaj, bowiem firma Cascades dostarcza sprzęt, opakowania i wiedzę techniczną pozwalające zautomatyzować operacje na końcu linii produkcyjnej w firmach swoich klientów. Zapewnia im to kompletne, spersonalizowane i sprawdzone rozwiązanie do optymalizacji wydajności.

Nasz zespół wspiera klientów w znajdowaniu rozwiązań ich wszystkich potrzeb w zakresie opakowań, od gospodarstwa rolnego po fabrykę, od sklepu po dom. To innowacyjne wyzwanie miało na celu opracowanie rozwiązania, które byłoby zrównoważone, atrakcyjne, wydajne i kompleksowe. Jesteśmy dumni, że udało nam się to osiągnąć dzięki ciężkiej pracy i wiedzy naszego multidyscyplinarnego zespołu. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie pozwoli nam przyspieszyć rozwój w branży jaj - powiedział Jérôme Porlier, prezes i dyrektor operacyjny Cascades Specialty Products Group.

Wspomniane opakowanie składa się z podstawy formowanej z masy celulozowej i rękawa wykonanego z powlekanej tektury pochodzącej z recyklingu. Wytrzymałość produktu podczas składowania na półkach, transportu i użytkowania przez klientów została potwierdzona w serii rygorystycznych testów. Wykazały one, że Cascades Fresh GUARD EnVision trzykrotnie zwiększa sztywność opakowania i podwaja jego wytrzymałość podczas sztaplowania. Co więcej, rozwiązanie to ma zrównoważony charakter, ponieważ opakowanie jest wykonane w 100% z włókien pochodzących z recyklingu i jest wstępnie zakwalifikowane jako nadające się do recyklingu przez How2Recycle.

Opracowano na podstawie informacji firmy Cascades