Diana Go uzupełnia gamę składarko-sklejarek w ofercie Heidelberga
1 Jan 1970 11:42

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W połowie marca, w trakcie specjalnego pokazu zorganizowanego w słowackim Nowym Mieście, firmy Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) oraz MK Masterwork (MK) zaprezentowały nową składarko-sklejarkę Diana Go przeznaczoną dla rynku opakowaniowego.

Konstrukcja maszyny Diana Go została opracowana przez zespół inżynierów MK z niemieckiego Neuss, którzy kierowali się oczekiwaniami Heidelberga. To budżetowy i wszechstronny model typu entry-level przeznaczony dla drukarni komercyjnych i opakowaniowych, który charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. Urządzenie służy do produkcji szerokiej gamy konwencjonalnych typów kartonów (straightline i lockbottom), jak również opcjonalnych, takich jak koperty i okładki na płyty CD. Diana Go osiąga maksymalną prędkość 250 m/min i cechuje się kompaktowymi wymiarami (zaledwie 9 m długości).

Opcjonalnie zintegrowane z urządzeniem systemy klejenia, inspekcji oraz wyrzutnik gwarantują najwyższą jakość produkcji. Jak przekonuje producent, cena modelu Diana Go - zaprojektowanego z myślą o użytkownikach oczekujących wyższej wydajności oraz chcących oferować swym klientom poszerzone portfolio produktów - jest wyjątkowo atrakcyjna i gwarantuje szybki zwrot z inwestycji na tym bardzo konkurencyjnym rynku. Wskutek transferu technologii Diana Go wykorzystuje wiele rozwiązań projektowych obecnych w bardziej wydajnych składarko-sklejarkach serii Diana.

Diana Go, która trafia na rynek w czasie krótszym niż dwa lata po debiucie poprzedniego modelu Diana Easy, uzupełnia portfolio maszyn do wykańczania produkowanych przez MK i sprzedawanych przez Heidelberga (który zapewnia również usługi serwisowe). Należą do nich obecnie: kompaktowy model Diana Go pomyślany jako oferta dla firm debiutujących na rynku; Diana Easy, popularny wielozadaniowy model, który w ciągu 18 miesięcy od debiutu znalazł już ponad 30 odbiorców; Diana Smart, „koń pociągowy” o wydajności 450 m/min, a także najbardziej zaawansowana technologicznie Diana X.

Na podstawie informacji firmy Heidelberg opracował TK