Doroczna konferencja GUA firmy Kodak pełna atrakcji
1 Jan 1970 12:01

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Europejska Konferencja GUA (Graphic Users Association of Kodak Solutions), czyli organizacji zrzeszającej użytkowników rozwiązań firmy Kodak, organizowana co roku od 2005 r., tym razem zawitała do portugalskiej Lizbony. Trzydniowa impreza, która odbyła się w drugim tygodniu października, była wypełniona masą atrakcji. Uczestnicy z całej Europy mieli szansę zapoznać się z najnowszymi trendami branżowymi oraz innowacyjnymi technologiami firmy Kodak, a także uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Konferencja GUA stanowi dla klientów i partnerów Kodaka wartościową platformę wymiany doświadczeń i użyteczne forum dyskusyjne na temat przemysłu druku i trendów technologicznych, jak również najnowszych rozwiązań z zakresu oprogramowania KODAK Unified Workflow Solutions i pokrewnych produktów. Towarzyszące imprezie warsztaty dostarczają dodatkowe możliwości poszerzania wiedzy na temat określonych zastosowań software'u Kodaka.

W tym roku na liście głównych tematów dyskusji znalazły się: usługi w chmurze, automatyzacja workflow, integracja opakowań i druku cyfrowego. Prezentacje i demonstracje produktów przez partnerów w rodzaju Creative Edge Software, Microsoft, Perfect Pattern, PrintVis oraz Ricoh wzbogaciły program konferencji. Uczestnicy mieli możliwość zadawania szczegółowych pytań projektantom i kadrze kierowniczej koncernu oraz dzielenia się własnymi oczekiwaniami dotyczącymi oprogramowania i jego zastosowań w trakcie serii sesji okrągłostołowych. Kodak Lab, który otworzył swoje podwoje na czas trzydniowej imprezy, był doskonałym miejscem do dyskusji w cztery oczy z ekspertami Kodaka i poszukiwania odpowiedzi na jednostkowe potrzeby.

Zgromadzonych gości przywitał dr Sean Smyth z Smithers Pira, który dokonał wszechstronnej oceny obecnej sytuacji ekonomicznej na rynkach druku w Europie, Środkowym Wschodzie i Afryce. „Przemysł druku podlega zmianom; modele biznesowe ewoluują we wszystkich sektorach przemysłu” - podkreślał Smyth - „a to zmusza również przedstawicieli branży druku do odpowiedniego dopasowywania swych działań do obecnych wyzwań”.

Smyth mówił o szansach druku poza konwencjonalnymi obszarami jego zastosowań: o produkcji opakowań przez drukarzy komercyjnych, druku na tekstyliach i ceramice, druku dekoracyjnym, druku funkcjonalnym (elektronika drukowana, panele słoneczne, przemysł biomedyczny) oraz o druku 3D. Podkreślał też, że niezbędnym elementem sukcesu w tej dziedzinie jest cyfrowe workflow.

Wśród prelegentów Kongresu GUA znaleźli się również: Allan Brown (Kodak), który potwierdził dobre perspektywy rozwoju druku (zwłaszcza cyfrowego), zwrócił uwagę na rosnące zainteresowanie rynku korzystaniem z oprogramowania w formie subskrypcji, a także znaczenie analizy danych – również ich dużych zbiorów („big data”); Carlo Sans (Kodak) z wykładem na temat wartości dodanej zapewnianej przez narzędzia inteligentnej produkcji, takie jak działania w chmurze, analizy danych, uczenie maszynowe i Internet Rzeczy; Stephen Miller (Kodak) mówiący o zaletach usług w chmurze dla użytkowników oprogramowania PRINERGY. Korzyściom z działania w środowisku chmur swoje wystąpienie poświęcił również Luis Calado De Sousa (Microsoft).

Zdaniem Stephena Laveya, prezesa zarządu EAMER GUA, portugalska impreza zakończyła się sukcesem. „Uważam, że tegoroczna Konferencja GUA była bardzo pouczająca, zwłaszcza w świetle zmian dokonujących się w naszej branży (…). Wiedzieliśmy tu fantastyczne innowacje, które nadchodzą; zyskaliśmy wgląd w to, jak będzie wyglądać przyszłość. (…) Ta impreza jednoznacznie odzwierciedla duch GUA w zakresie dzielenia się wiedzą i wzajemnego wsparcia.”

Na podstawie informacji Kodak opracował TK