Dr Jörn Fontius nowym dyrektorem zarządzającym fabryki maszyn BEUMER
1 Jan 1970 12:09

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

BEUMER Maschinenfabrik GmbH & Co. KG, niemieckie przedstawicielstwo regionalne Grupy BEUMER w Beckum, ma od maja nowego dyrektora zarządzającego, dra Jörna Fontiusa. Zastąpił on Norberta Stemicha, który po ośmiu latach na tym stanowisku będzie teraz koncentrować się na działalności z zakresu Product Business.

W 2013 roku Fontius dołączył do BEUMER Maschinenfabrik i powierzono mu odpowiedzialność za kwestie związane ze strategią przedsiębiorstwa. Następnie kierował działem zarządzania globalnym łańcuchem dostaw. Z końcem 2019 roku przeszedł do BEUMER Corporation w Arlington w Teksasie, północnoamerykańskiej spółki Grupy BEUMER. Do kwietnia 2021 r. pełnił tam funkcję prezesa Airport Division na Amerykę Północną.

Przed dołączeniem do dostawcy systemów w 2013 roku był członkiem zarządu Niemieckiego Stowarzyszenia Logistycznego (BVL). Jest to stowarzyszenie non-profit zrzeszające około 11.300 członków z kierowniczych szczebli przemysłu, handlu, usług oraz nauki, które chce pełnić rolę sieci kompetencji w zakresie logistyki.

Dr Fontius studiował zarządzanie biznesem i równolegle z wykonywaną pracą uzyskał tytuł doktora w dziedzinie logistyki. Wnosi on do swojej nowej roli ogromne doświadczenie. Cieszę się na nadchodzące wyzwania – mówi.

Opracowano na podstawie informacji firmy BEUMER

error: Kopiowanie zabronione!