DS Smith zrealizowała siedem kamieni milowych zrównoważonego rozwoju
1 Jan 1970 12:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma DS Smith poinformowała, że udało jej się zrealizować siedem kamieni milowych zrównoważonego rozwoju – w tym cele związane z gospodarką obiegu zamkniętego, zarządzaniem uprawami leśnymi, zaangażowaniem społecznym oraz oszczędnością wody.

Zaprezentowany przez spółkę Raport o zrównoważonym rozwoju za rok 2021 wskazuje, że w ubiegłym roku zorganizowała ona szkolenia w zakresie GOZ dla swych wszystkich 700 projektantów, umożliwiając im włączenie zasad projektowania cyrkularnego do setek tysięcy projektów opakowań dla klientów.

Wszystkie lasy, z których firma pozyskuje surowiec do produkcji opakowań, uzyskały certyfikat gospodarki leśnej i utrzymały certyfikat Forest Stewardship Council (FSC) dla wszystkich zakładów produkcyjnych, spełniając najwyższe na rynku standardy zrównoważonej gospodarki leśnej.

Każda fabryka DS Smith zatrudniająca ponad 50 pracowników zaangażowała się w program działań wspierających lokalne społeczności, a w 25 najbardziej zagrożonych niedoborem wody wdrożono plany zmierzające do redukcji, ponownego wykorzystania i recyklingu wody oraz regularne przeglądy jej stanu.

Raport ujawnił, że firma osiągnęła cel, jakim jest wykorzystanie 100% papieru z recyklingu lub posiadających certyfikat łańcucha dowodowego, a także upewniła się, że wszystkie zakłady odpowiadające za 90% zużycia energii posiadają certyfikat ISO 50001. Ten uznawany na całym świecie standard umożliwia skoordynowane podejście do monitorowania postępów w realizacji celów.

Raport o zrównoważonym rozwoju za rok 2021 jest pierwszą aktualizacją postępów firmy od czasu wprowadzenia strategii zrównoważonego rozwoju Now and Next we wrześniu ubiegłego roku. Informuje on również, że DS Smith:

- zmniejszyła emisje CO2 o 23% na tonę produkcji w porównaniu z 2015 r. oraz o 4% w porównaniu z rokiem ubiegłym – krok na drodze zobowiązania firmy do zerowej emisji w 2050 r.;

- zainstalowała 36.672 lampy LED w swych 96 fabrykach na całym świecie i oszczędziła 14 tys. ton CO2 rocznie – kolejne 9 fabryk oczekuje na instalacje lamp, co podniesie ich liczbę do ok. 40 tys.;

- w ciągu ostatniego roku uruchomiła 57 projektów biodywersyfikacji w lokalnych społecznościach – i przygotowuje kolejne 47 takich projektów dotyczących m.in. łąk z dzikimi kwiatami i ogrodów komunalnych, hoteli dla owadów i stawów, z myślą o realizacji 100 projektów w Europie i USA do 2025 r.;

- uzyskała ocenę „AA” MSCI w porównaniu z „A” w zeszłym roku, mierzoną przez niezależne agencje ratingowe ESG - najwyższą ocenę uzyskaną przez jakiekolwiek firmy z branży - a także ocenę „A” w Circulytics, najbardziej kompleksowym narzędziu do pomiaru efektywności GOZ opracowanym przez Fundację Ellen MacArthur, w porównaniu z „B+” w zeszłym roku.

Wouter van Tol, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, społeczności i spraw publicznych w DS Smith, powiedział: Nasz Raport o zrównoważonym rozwoju za rok 2021 stanowi ważną aktualizację naszych postępów w realizacji ambitnych celów zrównoważonego rozwoju w ciągu ostatniego roku. Cieszę się, że udało nam się zrealizować wiele naszych kluczowych celów, w tym te dotyczące gospodarki leśnej, zaangażowania społecznego i szkolenia naszych projektantów w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego. Definiując na nowo opakowania i stawiając zrównoważony rozwój w centrum wszystkiego, co robimy, możemy zmniejszyć nasz wpływ na środowisko, tworząc jednocześnie innowacyjne rozwiązania wzornicze, które spełniają potrzeby naszych klientów.

Opracowano na podstawie informacji firmy DS Smith

error: Kopiowanie zabronione!