Duże zamówienie z Meksyku dla Grupy BEUMER
1 Jan 1970 11:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ze względu na wymogi prawne meksykański producent cementu Cruz Azul będzie musiał w przyszłości przestawić swoją produkcję z worków 50-kilogramowych na 25-kilogramowe. Oznacza to, że firma będzie musiała obsłużyć dwukrotnie większą liczbę worków przy zachowaniu takiego samego poziomu wydajności. Aby sprostać temu logistycznemu wyzwaniu firma Cruz Azul zleciła Grupie BEUMER dostawę 14 paletyzarek wysokowydajnych.

Przedsiębiorstwo Cooperativa La Cruz Azul, z siedzibą w mieście Meksyk, jest jednym z głównych producentów cementu w Meksyku. Firma posiada w kraju cztery zakłady - główny z nich znajduje się w stanie Hidalgo. Oprócz linii cementowych Cruz Azul dysponuje również liniami do produkcji materiałów budowlanych. To, co w Europie i USA jest już częściowo stosowane od dziesięcioleci, teraz zaczyna przynosić efekty także w Meksyku: rząd zdecydował o przejściu z worków 50-kilogramowych na 25-kilogramowe na początku 2023 roku. Powodem jest ochrona zdrowia pracowników, którzy muszą podnosić i przenosić te worki.

Firma Cruz Azul musi w związku z tym być w stanie w przyszłości pakować, paletyzować i konfekcjonować dwukrotnie większą ilość worków z cementem przy zachowaniu takiej samej zdolności produkcyjnej. Na przykład: przy łącznym tonażu 150 ton na godzinę, 6000 worków wymaga obecnie ponad 90 palet. Jedna paleta musi być więc obsługiwana co 40 sekund. Aby sprostać temu logistycznemu wyzwaniu w czterech zakładach producent zlecił Grupie BEUMER dostawę 14 paletyzarek wysokowydajnych. Jedno urządzenie osiąga wydajność od 5500 do 6000 worków na godzinę.

Firmy Cruz Azul i Grupa BEUMER współpracują z pełnym zaufaniem i z powodzeniem już od dziesięcioleci. Dostawca systemów przekonał klienta swoją wysoko rozwiniętą i zrównoważoną technologią oraz wyrafinowaną koncepcją, ponieważ dzięki temu producent cementu będzie mógł osiągnąć wymaganą wydajność w swoim terminalu do pakowania.

Wirus COVID-19 stanowił podczas tego projektu szczególne wyzwanie. Z powodu pandemii eksperci z firmy BEUMER nie mogli osobiście spotkać się z klientem na miejscu. Wszystkie koncepcje były omawiane, dyskutowane i uzgadniane online, przy wsparciu lokalnej grupy w mieście Meksyk. Pomimo utrudnionej sytuacji w związku z dostawami, Grupa BEUMER planuje dostarczyć pierwsze pięć paletyzarek już w trzecim kwartale 2022 roku. Pozostałe dziewięć maszyn pojawi się do 2023 r.

Opracowano na podstawie informacji Grupy BEUMER