Dwaj poważni wystawcy rezygnują z drupy
1 Jan 1970 09:25

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firmy Xerox i Bobst potwierdziły zmianę planów wystawienniczych i anulowały swój udział w najbliższej edycji targów drupa zaplanowanej na 20-30 kwietnia 2021. Obaj producenci ponownie oceniają strategie sprzedaży i weryfikują plany aktywności rynkowych.

Bobst miał wystawiać się w hali 10., a Xerox zająć tradycyjnie około jednej czwartej powierzchni hali 8b, gdzie zamierzał prezentować ofertę razem z partnerem, firmą Fujifilm. Współpraca między Fuji i Xerox wygaśnie jednak pod koniec marca 2021 r., czyli tuż przed targami.

Druga międzynarodowa impreza branżowa - targi interpack, przyciągające w dużej mierze tę samą grupę uczestników, mają odbywać się w dniach 25 lutego - 3 marca 2021.

W oświadczeniu firmy Xerox czytamy: „Targi drupa 2020 zostały przełożone z powodu pandemii COVID-19, a nowe wydarzenie zaplanowano na kwiecień przyszłego roku. Biorąc pod uwagę utrzymującą się niepewność związaną z organizowaniem dużych imprez podczas pandemii oraz własny harmonogram wprowadzania produktów, Xerox postanowił nie brać udziału w targach drupa 2021”.

Natomiast przedstawiciele firmy Bobst ogłosili rezygnację z udziału w większości targów, w tym targów drupa, co wiąże się z realizacją nowej strategii, która ma zmniejszyć wpływ działania przedsiębiorstwa na środowisko. Szwajcarski producent podkreśla, że zainwestował znaczne środki w „centra kompetencji”, które będą nadal rozwijane.

„Stawiamy na wirtualną obsługę klienta realizowaną za pomocą pokazów online odbywających się w naszych Centrach Kompetencji. W ten sposób zapewniamy obsługę redukując ograniczenia związane z podróżowaniem. Wkrótce pojawią się dalsze informacje na temat nowych sposobów współpracy” – deklarują przedstawiciele firmy. - Bobst ogranicza swój udział w targach branżowych, a tym samym radykalnie zmniejsza wpływ firmy na środowisko. W związku z tym postanowiliśmy nie uczestniczyć w targach drupa i innych imprezach w 2021 roku.”

Organizator targów drupa, Messe Dusseldorf nie skomentował tych oświadczeń. Pierwszym nadchodzącym pokazem w kalendarzu Messe jest obecnie Caravan Salon – największe na świecie targi samochodów kempingowych, zaplanowane na 4-13 września 2020.

W swoim najnowszym komunikacie skierowanym do uczestników targów drupa organizator poinformował, że współpracuje obecnie z władzami omawiając plan działania w czasach pandemii i podkreślił, że zdrowie klientów, gości i pracowników ma zawsze najwyższy priorytet: „W następstwie oświadczenia rządu federalnego wydanego dnia 15 kwietnia 2020 r. i zakazującego organizacji masowych wydarzeń do 31 sierpnia 2020 r. musimy poczekać na konkretne regulacje ze strony władz Nadrenii Północnej-Westfalii i miasta Dusseldorf, a jeśli będzie to konieczne, także na nowe decyzje rządu federalnego i stanowego. W tym celu utrzymujemy stały, bezpośredni kontakt z władzami. Jednocześnie musimy zadbać o to, by wysokie standardy bezpieczeństwa i higieny obowiązujące w centrum w Dusseldorfie były stale dostosowywane do najnowszych wytycznych. Teraz dopasowujemy odpowiednią koncepcję funkcjonowania centrum targowego do wszystkich nadchodzących wydarzeń, pracując wspólnie z władzami, stowarzyszeniami i partnerami.”

Na początku tego miesiąca AUMA, stowarzyszenie niemieckiego przemysłu targowego, z zadowoleniem przyjęło porozumienie między rządem tego kraju a krajami związkowymi stwierdzające, że targi nie są już uważane za część kategorii „najważniejszych wydarzeń”, których organizowanie jest objęte zakazem do końca sierpnia.  

Przedstawiciele AUMA podkreślają, że ​​był to „ważny krok w kierunku ponownego uruchomienia branży targowej, ponieważ targi w perspektywie krótko- i średnioterminowej są inspirującą platformą innowacji i współpracy, która może istotnie pomóc w ożywieniu niemieckiej gospodarki”.

16 krajów związkowych Niemiec deklaruje zniesienie ograniczeń z zastrzeżeniem, że gwałtowny wzrost liczby infekcji COVID-19 na danym obszarze może spowodować wprowadzenie środków nadzwyczajnych w celu powstrzymania dalszego rozprzestrzeniania się pandemii.

Ostatnie targi drupa odwiedziło 19 proc. gości z Azji i 9 proc. z Ameryki. Na obecnej liście wystawców targów na pierwszym miejscu plasują się Niemcy z 438 firmami, a na drugim Chiny z 348 wystawcami.

Na podstawie Printweek opracowała BZ