EFI na targach CCE International
1 Jan 1970 10:40

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Electronics For Imaging, Inc., lider rynku w dziedzinie cyfrowego druku bezpośredniego na tekturze falistej, prezentuje swoje portfolio na Międzynarodowych Targach CCE, odbywających się w dniach 14-16 marca w Monachium.

 

Firma EFI promuje w Monachium sprawdzone portfolio systemów drukujących, które przez ostatnie sześć lat zapewniały doskonałą równowagę pomiędzy potrzebami klientów a technologią stosowaną przez przetwórców opakowań z tektury falistej na całym świecie. Rozwiązania te obejmują maszynę EFI Nozomi 14000 LED oraz EFI Nozomi C18000 Plus – ultraszybkie, atramentowe systemy drukujące dla rynku tektury falistej. Te zaawansowane, cyfrowe maszyny do bezpośredniego druku na tekturze wykorzystują światowej klasy technologię jednoprzebiegowego druku atramentowego UV LED Nozomi z ulepszeniami, które zwiększają wydajność, niezawodność, wartość i elastyczność w segmencie opakowań przemysłowych.

Kamień milowy

Tegoroczne targi CCE są swego rodzaju kamieniem milowym dla technologii Nozomi firmy EFI. „Z przyjemnością informujemy, że firma DS Smith, wiodący dostawca zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań, produktów papierniczych i usług recyklingowych na całym świecie, zamówiła 50. system EFI Nozomi do swoich zakładów w Wielkiej Brytanii - powiedział Evandro Matteucci, wiceprezes i dyrektor generalny działu Packaging & Building Materials w firmie EFI. – DS Smith jest przykładem innowacyjnego klienta, który wykorzystał możliwości technologii Nozomi, aby rozwinąć swoją działalność. To już druga inwestycja w maszynę Nozomi poczyniona przez DS Smith, a pozytywne doświadczenia z pierwszym urządzeniem były kluczowym czynnikiem w podjęciu decyzji o zakupie kolejnego. Cieszymy się, że będziemy kontynuować współpracę z firmą DS Smith, gdy będzie rozszerzać swoje możliwości w zakresie zrównoważonego druku na tekturze falistej.”

Niezrównana produktywność i elatyczność

Maszyny drukujące EFI Nozomi charakteryzują się solidną konstrukcją przeznaczoną do zastosowań przemysłowych, wysoką niezawodnością i wydajnością. Oferują przetwórcom opakowań wysoką produktywność oraz wszechstronność w zakresie drukowania prawie wszystkich rodzajów tektury, z możliwością automatycznego odrzucania uszkodzonych arkuszy bez zatrzymywania produkcji.

W zależności od wymagań konkretnego zastosowania, klienci mogą wybrać pomiędzy EFI Nozomi 14000 LED a C18000 Plus. Model C18000 Plus jest uznaną technologią w zastosowaniach związanych z opakowaniami z tektury falistej, ale idealnie nadaje się również do zastosowań w punktach sprzedaży (POS), ponieważ oferuje szerokość druku 1,8 metra. Ze względu na doskonałe odwzorowanie barw, maszyny te idealnie nadają się do drukowania wysokiej jakości grafiki ekspozycyjnej i opakowań dla e-handlu.  

Gdy zrównoważony rozwój jest kluczowy

„Nozomi to zrównoważone rozwiązanie w zakresie druku na tekturze falistej – dodał Evandro Matteucci. - Jest to niezwykle ważne, ponieważ właściciele marek dążą do zmniejszenia swojego wpływu na środowisko za wszelką cenę. Ta wydajna, cyfrowa alternatywa dla analogowej produkcji opakowań i display’ów z tektury falistej zapewnia energooszczędną wydajność, praktycznie bez emisji lotnych związków organicznych (VOC) i przy zużyciu energii do 35% niższym niż w przypadku druku fleksograficznego. Maszyny Nozomi znacząco zmniejszają również ilość odpadów farby i tektury w porównaniu z fleksografią i kaszerowaniem. Dodatkowo, w przeciwieństwie do analogowych metod druku, nie wymagają one wody do czyszczenia, co zmniejsza koszty konwerterów i ich ślad środowiskowy."

Zdaniem firmy EFI Nozomi to najlepsza w branży technologia jednoprzebiegowego, atramentowego druku na tekturze falistej pod względem wydajności zużycia energii, a potwierdzeniem są testy przeprowadzone przez Instytut Badawczy Fogra w odniesieniu do normy energetycznej ISO 20690. Ponadto EFI Nozomi to jedyna w branży technologia jednoprzebiegowego druku atramentowego, która uzyskała certyfikat możliwości recyklingu OCC i repulpacji od Western Michigan University Recycling, Paper and Coating Pilot Plant - wiodącej w Stanach Zjednoczonych organizacji certyfikującej w zakresie recyklingu tektury falistej.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI

error: Kopiowanie zabronione!