EPU50: cienka folia BOPP IML od Innovia Films
1 Jan 1970 13:17

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Po udanym wprowadzeniu folii Rayoform EUP60 na rynek globalny firma Innovia Films rozszerzyła asortyment i opracowała jej cieńszą wersję, EUP50. Przy zaledwie 50 mikronach i gęstości 0,55 g/cm3, EUP50 jest wysokowydajną, nieprzezroczystą, matową folią do etykietowania w formie (IML).

Materiał BOPP spełnia wymogi zaleceń „Design for Recycling” wydanych przez RecyClass, w których stwierdzono, że technologia etykietowania w formie na bazie PP jest uważana za w pełni kompatybilną z recyklingiem kolorowego PP.

EUP50 doskonale nadaje się do etykietowania małych i średnich opakowań we wszystkich zastosowaniach spożywczych, niezależnie od tego, czy są one formowane do pojemników polipropylenowych czy polietylenowych - wyjaśnia Alasdair McEwen, kierownik produktu etykiety i grafika w Innovia Films. EUP50 pozwala na znaczne zmniejszenie grubości tam, gdzie grubsza folia nie jest potrzebna, ale ma również dodatkową zaletę w postaci zmniejszenia zniekształceń w cienkościennych pojemnikach i pokrywkach po formowaniu - dodaje McEwen.

Kluczem do sukcesu EUP50 jest technologia materiałowa, które zapewniła wyjątkową przyczepność farby przy użyciu utwardzanych promieniami UV i konwencjonalnych farb offsetowych, nawet przy ekstremalnie wysokich prędkościach podawania arkuszy.

Lucija Kralj, kierownik działu etykietowania w Innovia Films, dodaje: Folie do IML są podstawową częścią naszej oferty etykiet w Innovia, a dodanie EUP50 do naszej oferty jest tylko kolejnym krokiem w budowaniu innowacyjnego portfolio produktów, z kolejnymi w przyszłości.

Opracowano na podstawie informacji firmy Innovia Films