Fabryki UPM Raflatac Polska zasilane wyłącznie energią odnawialną
1 Jan 1970 10:41

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Produkcja w obu podwrocławskich fabrykach UPM Raflatac, wiodącego producenta etykiet przyjaznych środowisku, zasilana jest w 100% energię odnawialną. Od początku 2021 roku w fabryce w Nowej Wsi Wrocławskiej nie zostały wykorzystane żadne kopalne źródła energii. Fabryka w Biskupicach Podgórnych wykorzystuje wyłącznie energię odnawialną już od 2016 r.

Wykorzystywana w polskich fabrykach UPM Raflatac odnawialna energia elektryczna pochodzi z takich źródeł jak wiatr, energia słoneczna i wodna. Dzięki temu wytwarzane w obu zakładach materiały etykietowe mają mniejszy ślad węglowy. Używane następnie na opakowaniach rozmaitych produktów, przyczyniają się do redukcji emisji dwutlenku węgla także u klientów i użytkowników końcowych firmy UPM Raflatac – właścicieli marek produktów, pomagając im osiągnąć ich własne cele w zakresie redukcji emisji.

Biorąc pod uwagę skalę naszej działalności, przejście na energię odnawialną w fabrykach UPM Raflatac w Polsce to znaczący krok w przód. Firmy takie jak nasza mają do odegrania ważną rolę w tworzeniu bardziej zrównoważonej przyszłości bez materiałów pochodzenia kopalnego- mówi Krzysztof Minta, Dyrektor Generalny fabryki UPM Raflatac w Biskupicach Podgórnych (na zdjęciu z lewej).

Firma UPM Raflatac obrała za cel 30% redukcję emisji CO2 do 2030 r. w globalnej skali swojej działalności. Pełne przejście na odnawialną energię elektryczną w obu polskich fabrykach to duże posunięcie, które znacząco zbliża nas do osiągnięcia tego celu - podsumowuje Markku Havonen, dyrektor generalny fabryki UPM Raflatac w fabryce w Nowej Wsi w Polsce (na zdjęciu z prawej).

Wykorzystanie odnawialnej energii elektrycznej jest kluczowym elementem programu Biofore Site firmy UPM Raflatac, którego celem jest poprawa wyników zakładów produkcyjnych firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Program zawiera kartę wyników Biofore Site z około 30 wskaźnikami zrównoważonego rozwoju, w tym zużyciem energii, zgodnymi z celami zrównoważonego rozwoju przyjętymi przez ONZ. Cele zrównoważonego rozwoju ONZ to ramy, które rządy, biznes i społeczeństwo wykorzystują do realizacji swoich programów zrównoważonego rozwoju.

Opracowano na podstawie informacji firmy UPM Raflatac