Firma Grafmasz zaprasza na Labelexpo
1 Jan 1970 14:59

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Grafmasz zaprasza do odwiedzenia stoisk swoich partnerów na wrześniowych targach Labelexpo w Brukseli. W tej edycji pojawi się trzy firmy: LEMORAU, GOLDENLASER i ASTRONOVA, których Grafmasz jest w Polsce wyłącznym przedstawicielem.

Portugalski producent LEMORAU pokaże na targach aż 6 urządzeń. Pierwszym z nich będzie najpopularniejszy obecnie model maszyny semirotacyjnej SMART-L w wersji Premium, o szerokości wstęgi 330 mm. Urządzenie będzie wyposażone w kontroler prowadzenia wstęgi BST, półobrotową stację flexo z utrwalaniem UV, koronowanie, stację semirotacyjną o prędkości maksymalnej 80m/min, nawijak ażuru i odprowadzenie ażuru.

Następne urządzeniem będzie modułowa maszyna MEBR+ 330 z kontrolerem BST, koronowaniem, cyfrowym modułem zdobienia (nowość!) i złoceniem, wyposażona w stacje pół- i pełnej rotacji, odprowadzenie ażuru, automatyczne pozycjonowanie noży rozcinających i podwójny nawijak. LEMORAU zaprezentuje również najnowszy model maszyny inspekcyjnej ICR4 o szerokości 330 mm, pracujący z prędkością do 400 m/min bez inspekcji i do 295 m/min z inspekcją, z automatycznym pozycjonowaniem noży rozcinających. Nie zabraknie również urządzeń uzupełniających, takich jak automatyczna krajarka do gilz CTA1500 oraz przewijarka RA i podnośnik roli.

Kolejny dostawca to współpracujący z Grafmasz GOLDEN LASER - chiński producent specjalizujący się w laserach dla różnych gałęzi przemysłu, w tym również finiszingu etykiet, który stanowi ważny segment w produkcji firmy. Na firmowym stoisku pojawi się model LC350 z rolowym odwijakiem, wyposażony w kontrole prowadzenia wstęgi, laminację na zimno, wycinanie za pomocą podwójnego źródła laserowego o mocy 300 W każdy, rozcinanie, nawijanie ażuru oraz podwójny nawijak. Ta konfiguracja pozwala na wycinanie z prędkością aż do 80 m/min, zależnie od komplikacji kształtów i materiału. To w pełni cyfrowa technologia, nie używająca wykrojników. Odczyt kodów QR pozwala na zmianę pracy „w locie”, a wszystkie parametry, w tym prędkość, dostosowują się automatycznie. Na stoisku tej firmy będzie prezentowana również nowość: maszyna tnąca za pomocą lasera z pobieraniem arkuszy ze stosu.

Trzecim z dostawców jest amerykańska firma ASTRONOVA, prezentująca produkowaną w Niemczech drukarkę do opakowań i toreb papierowych T3-OPX. Jest to rozwiązanie do niskonakładowego zadruku personalizowanych opakowań, toreb papierowych, serwetek, podkładek wykonanych z papieru, tektury, kartonu itp. Urządzenie pojawiło się na rynku jako jedno z pierwszych, stąd duże doświadczenie producenta. Zaprojektowane zostało w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na produkcję spersonalizowaną i niestandardową. Dzięki wysokiemu prześwitowi pod głowicą nadruk może być także naniesiony na złożone pudełko, np. opakowania na żywność, jak również złożone opakowania po sztancowaniu, takie jak m.in. opakowania do pizzy, opakowania w przemyśle spożywczym, obuwniczym itd. Unikalną cechą maszyny jest automatyczne pozycjonowanie głowicy drukującej względem podłoża, co zapewnia najlepszą jakość druku oraz zapobiega mechanicznym uszkodzeniom głowicy.

W trakcie targów na stoiskach partnerskich obecni będą przedstawiciele Grafmasz. Firma zaprasza do kontaktu w celu umówienia spotkania oraz prezentacji na żywo oferowanych rozwiązań do obróbki etykiet i opakowań.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz