Fuzja Koenig & Bauer i Celmacch oficjalnie zaaprobowana
1 Jan 1970 09:50

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Po oficjalnej aprobacie dotyczącej bezpośrednich inwestycji zagranicznych we Włoszech niemiecki koncern Koenig & Bauer oficjalnie zakończył proces zawiązywania partnerstwa i przejmowania 49% udziałów we włoskiej Celmacch Group S.r.l., zapoczątkowany 22 lipca 2022 r.

Współpraca z producentem maszyn fleksograficznych do zadruku tektury i rotacyjnych wycinarek dla branży tektury falistej z włoskiego Desenzano del Garda poszerza i tak rozbudowane portfolio produktów Koenig & Bauer. Nowe partnerstwo łączy Celmacch, która może pochwalić się ponad 40-letnim doświadczeniem w zadruku i przetwórstwie tektury falistej, z Koenig & Bauer i jej przeszło 200-letnią historią wytwarzania technologii druku na różnych podłożach.

Na targach drupa 2016 Koenig & Bauer ogłosiła swój powrót na rynek druku i przetwórstwa tektury falistej i od tego czasu konsekwentnie pracuje na wzmacnianiem swej obecności w tym obszarze poligrafii. Maszyny niemieckiego koncernu są cenione za dużą wydajność sztancowania rotacyjnego oraz zadruku arkuszy tektury falistej i ustanawianie standardów w zakresie automatyzacji i produktywności.

Dzięki rozwojowi i produkcji maszyn fleksograficznych typu High Board Line i rotacyjnych maszyn sztancujących przeznaczonych do obróbki tektury falistej, które spełniają najwyższe wymogi technologiczne, Celmacch ugruntował swoją pozycję na rynku, zwłaszcza po ponownym uruchomieniu produkcji urządzeń z rodziny Chroma w 2019 r., i obecnie zaopatruje wiele międzynarodowych firm z branży opakowań.

Od teraz wszystkie maszyny Celmacch będą zjednoczone pod wspólną nazwą Chroma. W ten sposób dotychczasowy CorruCUT zmieni nazwę na ChromaCUT X Pro, zaś CorruFLEX stanie się Chroma X Pro.

Proporcjonalne przejęcie Celmacch ma związek z koncentracją Koenig & Bauer na rynkach wzrostowych i stanowi podstawę do wspólnego dalszego rozwoju tego obszaru działalności. Obie firmy zaprezentują się po raz pierwszy jako Koenig & Bauer Celmacch na targach Corrugated Week 2022 w dniach 19 - 21 września 2022 w San Antonio.

Opracowano na podstawie informacji firmy Koenig & Bauer

Na zdjęciu (od lewej do prawej): Christoph Müller (Koenig & Bauer), Rodolfo i Luca Celotti (Celmacch) oraz dr Stephen Kimmich (Koenig & Bauer) z radością przyjęli oficjalną zgodę na partnerstwo.

error: Kopiowanie zabronione!