Gerhard Schubert Fabryką Roku 2018
1 Jan 1970 17:41

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Po raz pierwszy w swej historii firma Gerhard Schubert uczestniczyła w konkursie na „Fabrykę Roku 2018” krajów niemieckojęzycznych; debiut należy uznać za udany, ponieważ fabryka z Crailsheim zdobyła główną nagrodę. Jurorzy byli pod szczególnym wrażeniem potencjału innowacyjności, wyjątkowej jakości w całym łańcuchu wartości oraz szacunku pracodawcy dla pracowników. Konferencja „Fabryka Roku 2018”, której towarzyszyć będzie wręczenie nagród, odbędzie się w marcu przyszłego roku.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z uhonorowania nas tak prestiżową nagrodą. Szczególną dumą napawa nas fakt, że stało się tak już za pierwszym razem, gdy firma uczestniczyła w tych zmaganiach” - powiedział Jörg Brenner, dyrektor finansowy w Gerhard Schubert. Firma wzięła udział w konkursie, by poprzez porównanie z innymi uczestnikami zyskać punkt odniesienia przy realizacji dalszych działań na rzecz poprawy swej działalności – a zatem realizacji celu, który pozostaje nieodzownym elementem filozofii przedsiębiorstwa: wyznaczyć sobie ambitne cele (odnośnie nowych technologii i procesów wytwórczych), a potem sprawdzić, czy zdołano je osiągnąć. Tytuł „Fabryki Roku 2018” potwierdza, że Schubert skutecznie realizuje swoje założenia.

Wyjaśniając powody swej decyzji, ośmiu jurorów reprezentujących różnorodne obszary biznesu i nauki podkreśliło, że Schubert wybiega myślą naprzód w bardzo innowacyjny sposób, utrzymuje wysoką jakość oraz rozwija cyfryzację jako element swej strategii. To wszystko legło u podstaw stworzenia maszyn pakujących TLM, które miały swój udział w ogromnym sukcesie rodzinnej firmy założonej w 1966 r. Zespoły projektantów realizują wysoce elastyczne, modułowe rozwiązania, które są dopasowywane do potrzeb indywidualnych odbiorców. Spektrum użytkowników, którzy polegają na jakości urządzeń powstających w Crailsheim, jest szerokie: od producentów słodyczy po przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny.

Jurorzy uznali, że kolejną silną strona firmy jest bliska współpraca z jej dostawcami. „Produkcja odbywa się wyłącznie na terenie Niemiec i zasadza się na długoletnich związkach partnerskich” - przyznaje Ralf Schubert, aktywny wspólnik w spółce. „To buduje zaufanie i stanowi idealną platformę do zagwarantowania oczekiwanej elastyczności działania.”

Duży wkład w sukces firmy mają również jej pracownicy. Blisko 850 osób pracuje obecnie w nagrodzonej fabryce. Fakt, że Schubert zapewnia im doskonałe środowisko pracy, znajduje odzwierciedlenie m.in. w długim średnim stażu pracy. Nagroda, prócz oczywistej satysfakcji nagrodzonych, stanowi więc zachętę do pozostania na ścieżce rozwoju i dalszych inwestycji w dalsze usprawnianie działalności firmy.

Konkurs „Fabryka Roku” zadebiutował w 1992 r. jako pomysł firmy konsultingowej A.T. Kearney i niemieckiego magazynu branżowego „Produktion”. Od tego czasu ponad 100 firm przemysłowych uczestniczy co roku w testach porównawczych. Zdaniem fundatorów ich kryteria należą do najbardziej wymagających w branży. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie te przedsiębiorstwa, których główna siedziba mieści się w Niemczech, Austrii lub Szwajcarii i zatrudniające co najmniej 100 pracowników.

Dwudniowa konferencja, której towarzyszyć będzie wręczenie nagród w konkursie, odbędzie się w dniach 21-22 marca 2019 r. w Ludwigsburgu (Niemcy). Pierwszego dnia konferencji Ralf Schubert wygłosi prelekcję na temat sukcesów swej firmy. Zainteresowane osoby będą miały sposobność obejrzenia firmy w trakcie wycieczki z przewodnikiem do Crailsheim drugiego dnia konferencji.

Na podstawie informacji Gerhard Schubert opracował TK