Graw dystrybutorem firmy Nanovis
1 Jan 1970 09:40

Firma PU GRAW Marek Wielemborek została dystrybutorem firmy Nanovis, szwajcarskiego producenta płynów i urządzeń myjących dedykowanych dla przemysłu poligraficznego. Umowa została zawarta w zakresie sprzedaży na polskim rynku urządzeń myjących dla drukarń fleksograficznych. Oferowane urządzenia to w pełni automatyczny system czyszczenia ze zintegrowanym systemem recyklingu praktycznie bezzapachowego, niezużywającego się środka myjącego stworzonego przy wykorzystaniu nanotechnologii.

Urządzenia NWC to kompleksowe rozwiązanie dla codziennego czyszczenia aniloksów, rakli, matryc, kałamarzy oraz innych podobnych akcesoriów używanych w procesach druku, a wykorzystywany w nich płyn NANOCLEANER posiada bardzo wysoką skuteczność w myciu farb rozcieńczalnikowych oraz farb UV używanych w branży flekso, a przy tym jest środkiem NON-VOC, nieklasyfikowanym jako niebezpieczny dla zdrowia wg. norm unijnych oraz GHS.

Dołączenie urządzeń firmy Nanovis do portfolio produktów firmy Graw pozwoliło na poszerzenie dotychczasowej oferty o rozwiązania dedykowane dla firm przed którymi odbiorcy stawiają najbardziej rygorystyczne wymagania dotyczące ekologii i bezpieczeństwa w zakresie używanej chemii w procesach technologicznych.

O firmie Nanovis GmbH

Firmy nanotechnologiczne to na ogół małe i średnie przedsiębiorstwa. Tak jest również w przypadku szwajcarskiej Nanovis GmbH.

Firma Nanovis GmbH znajdująca się w szwajcarskim Illnau została założona w 2004 r. przez Claudię Marcoli, która dzięki wieloletniej pracy w firmie swojego ojca – dyplomowanego fizyka Edgara Schmidlina - uzyskała wszechstronną wiedzę z zakresu fizyki i postanowiła założyć własną firmę. Jej celem jest tworzenie i rozwijanie przyjaznych dla środowiska urządzeń czyszczących dla przemysłu drukarskiego.

Z pomocą ojca Marcoli rozwinęła specjalną koncepcję w zakresie czyszczenia, która obejmuje 3 elementy: proces czyszczący, nielotny środek czyszczący oraz automatyczny sprzęt czyszczący zintegrowany z systemem recyklingu. Elementy tworzą wspólnie przyjazne dla środowiska rozwiązanie określane jako „Nanocleaner”, za który Nanovis był już wielokrotnie wyróżniany.

Źródło: PU GRAW