H.B. Fuller rozszerza gamę kompostowalnych klejów
1 Jan 1970 14:51

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma H.B. Fuller wypuściła na rynek dwa nowe kompostowalne kleje dla branży opakowań giętkich pod marką Flextra Evolution. Nowe rozwiązanie ma pomóc w rozwiązaniu problemów pojawiających się wraz z końcem życia produktów, takich jak brak zdolności do recyklingu i kompostowania. W opakowaniach giętkich klej spaja całą strukturę, dlatego aby opakowanie nadawało się do kompostowania, kompostowalny musi być również sam klej.

Flextra Evolution SF 1000CP/XR2000CP to dwuskładnikowy klej bezsolwentowy, który zapewnia szereg korzyści, wśród nich przyczepność do wielu biodegradowalnych podłoży foliowych, od owijek na batoniki po opakowania na przekąski.

Inne rozwiązanie, Flextra Evolution WB1200CP/XR2200CP, to dwuskładnikowy system na bazie wody, który najlepiej sprawdza się w przypadku laminacji typu papier-folia, jest w pełni kompostowalny zgodnie z normami EN13432 i ASTM D6400 oraz posiada certyfikat Instytutu Produktów Biodegradowalnych (BPI), wiodącej północnoamerykańskiej instytucji przyznającej certyfikaty produktom i opakowaniom nadającym się do kompostowania.

Kiedy ludzie pytają o klej kompostowalny, tak naprawdę interesują się opakowaniami zawierającymi składniki, które nadają się do kompostowania, a teraz można to urzeczywistnić z pomocą naszych kompostowalnych klejów - mówi Wayne Eklund, naukowiec prowadzący badania.

Te nowe rozwiązania z naszej linii produktów Flextra Evolution mają podobną wydajność co konwencjonalne kleje do opakowań wielowarstwowych, wykazują świetne własności drukowe, dobrze się prezentują oraz są idealnie zgrane ze standardowymi urządzeniami do klejenia. Co najważniejsze, w przemysłowych zakładach kompostowania kleje te rozkładają się bez toksycznych pozostałości, mikroplastików i innych zanieczyszczeń.

Firma twierdzi, że kompostowalne opakowania giętkie – jako element szerszych rynkowych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju – zapewniają przetwórcom i właścicielom marek kolejne narzędzie, które pomoże im w ograniczaniu, ponownym wykorzystaniu, kompostowaniu i recyklingu zużytych produktów.

Opracowano na podstawie informacji firmy H.B. Fuller