II Forum Technologii Pakowania pod znakiem prelekcji i prezentacji maszyn
1 Jan 1970 12:21

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

  W dniach 20 – 21 czerwca w siedzibie firmy Trepko odbyło się II Forum Technologii Pakowania. Części wykładowej spotkania towarzyszyła prezentacja kompletnych linii pakujących, zaprezentowanych przez firmy Ulma Packaging, Trepko, SealedAir Cryovac i Bizerba.

Zgromadzeni w Gnieźnie goście mogli obejrzeć urządzenia: TRAYSEALER TSA 540, FLOW VAC FV35, FLOW PACK FM 305 oraz dwie maszyny rolowe: TFS 400 i TFS 407R. Piotr Kosik, dyrektor zarządzający Ulma Packaging Polska, w trakcie indywidualnej prezentacji nie tylko przybliżył słuchaczom historię firmy, ale również przedstawił nowe maszyny oraz rozwiązania. O automatycznym TRAYSEALERZE TSA 540, przeznaczonym do każdego rodzaju tacek preformowanych z możliwością pakowania próżniowego oraz w atmosferze modyfikowanej (MAP), opowiedział Sławomir Zieliński, dyrektor regionalny firmy Ulma.

Kolejnym zaprezentowanym modelem był FV35 FLOW-VAC, pozioma maszyna pakująca, która tworzy opakowanie z pojedynczej rolki termokurczliwej folii barierowej. Opakowanie formowane jest dookoła produktu, a szczelny zgrzew wykonywany jest na całej jego długości. FLOW PACK FM 305 to urządzenie pakujące z folią podawaną od dołu, która tworzy całkowicie szczelne potrójnie zgrzewane opakowania dla świeżych produktów w atmosferze modyfikowanej (MAP) z wysoką wydajnością produkcyjną. Rafał Bielaszka opowiedział o maszynie TFS 400, która dostosowana jest do pakowanie mięsa w formatach 1x1, 2x1 oraz 2x2. Ostatnia prezentacja należała do Piotra Tyrka, który opowiedział o maszynie rolowej TFS 407R z folią Darfresh, wytwarzającą próżnię w opakowaniu przez otwory w narzędziu dolnym. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu w porównaniu z konwencjonalnymi urządzeniami tego typu wydajność modelu TFS 407R jest wyższa o 12%, zaś ilość ścinków folii zmniejszyła się o 40% .

Firmy TREPKO oraz pozostali współorganizatorzy Forum funkcjonują w sektorze opakowaniowym, jednak każda z nich w nieco innym obszarze działalności, od pakowania, przez kontrolę produktu, etykietowanie i znakowanie. Podczas Forum TREPKO zaprezentowała rozwiązania do pakowania produktów spożywczych w postaci 6-rzędowego automatu do pakowania i zamykania gotowych opakowań pracującego z wydajnością do 14400 kubków/godz., wyposażonego w stację dynamicznego mieszania produktu, oraz 2-rzędowy automat do pakowania i zamykania gotowych opakowań pracujący z wydajnością do 4800 kubków/godz. Dodatkowo pokazane zostały: aseptyczny, 6-rzędowy liniowy automat do pakowania i napełniania gotowych opakowań pracujący w standardzie dezynfekcji LOG 5,9; wysokowydajne rozwiązanie przeznaczone do formowania i owijania kostek - model 822; automat do formowania, napełniania i zamykania małych porcji produkcji - model 9006; a także automat do pakowania zbiorczego produktu na tackach w karton typu Shelf Ready Packaging (opakowania gotowe na półkę) - seria 710. Kompleksowość rozwiązań TREPKO została przedstawiona na przykładzie wysokowydajnej linii składającej się z automatu do napełniania i zamykania butelek w systemie Ultra-Clean (Seria 3000), zintegrowanego z systemem pakowania w kartony (Seria 710).

Uczestnicy Forum mieli okazję nie tylko do zapoznania się z praktyczną pracą maszyn, ale również uczestnictwa w indywidualnych prezentacjach i konsultacjach. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszyła się możliwość zwiedzenia części produkcyjnej zakładu. Polski oddział TREPKO jest największym i najnowocześniej wyposażonym zakładem produkcyjnym w Grupie TREPKO.

Podczas drugiej edycji Forum Technologii Pakowania firma Bizerba zaprezentowała trzy rozwiązania przeznaczone do pracy w wymagającej branży przemysłowej. Pierwsze z nich to system ważąco-etykietujący GLM-Ievo. Inteligentna linia etykietująca GLM-Ievo została zaprojektowana do automatycznego ważenia oraz etykietowania towarów paczkowanych i jest dostępna w wielu wariantach. Dzięki modułowej konstrukcji urządzenie można optymalnie dopasować do produktów oraz żądanej wydajności w przemyśle spożywczym. Drugim urządzeniem zaprezentowanym podczas Forum była system ważąco-etykietujący GLM-Emaxx. Takie rozwiązanie sprawdza się w wielu obszarach: automat przeznaczony do etykietowania i znakowania towarów o zmiennej masie zapewnia komfort pracy w handlu oraz w małych zakładach przemysłowych. Trzecia maszyna to detektor metalu Varicon+ do niezawodnej detekcji wszystkich metali żelaznych i nieżelaznych w drobnych produktach paczkowanych i nieopakowanych.

Podczas dwudniowego Forum Goście mieli okazję do fachowych rozmów z przedstawicielami handlowymi oraz serwisantami, którzy dzielili się swoją wiedzą techniczną i praktycznym zastosowaniem firmowych rozwiązań.

Tegoroczne forum cieszyło się dużą frekwencją gości, a czas spędzony na wykładach i pokazach – idealnym miejscem do przeprowadzenia wielu ciekawych rozmów. Bogaty w wydarzenia dzień sympozjum ukoronowała kolacja w Restauracji w Starej Kamienicy.

Źródło: Ulma Packaging Polska