Inkcups wprowadza nową ekologiczną farbę do tampondruku
1 Jan 1970 12:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Czołowy producent wyposażenia do druku, firma Inkcups, ogłosiła premierę najbardziej ekologicznej farby w swoim portfolio: serii GN do tampondruku. Seria GN to drugi dodatek do oferty zrównoważonych farb tej firmy.

Seria GN jest obecnie oferowana w 10 standardowych kolorach. Nadaje się do zadruku wielu podłoży, m.in. tworzyw sztucznych, metali, drewna i odzieży. Dzięki zgodności z rozporządzeniem Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Farb Drukarskich (EuPIA) w sprawie materiałów i wyrobów (SR 817.023.21) mających kontakt z żywnością, farby z serii GN są bezpieczne dla zbiorczych opakowań na produkty spożywcze. Ponieważ przy jej produkcji uwzględniono listę surowców wykluczonych przez EuPIA, seria GN może być bezpiecznie transportowana wokół globu jako produkt nie stanowiący zagrożenia, co pozwala firmom zaoszczędzić na kosztach wysyłki.

Kluczowymi dla procesu zatwierdzenia farb były badania aktywności cytotoksycznej in vitro przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO) 10993-5:2009, będące jednym z biologicznych testów ewaluacyjnych i przesiewowych wykorzystujących komórki tkanek in vitro do obserwacji rozwoju komórek, reprodukcji i efektów morfologicznych w produktach medycznych. Spełnienie wymagań normy ISO oznacza, że seria GN jest zgodna z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs), czyli promowaniem dobrobytu przy jednoczesnej ochronie planety.

W Inkcups bardzo dbamy o środowisko i nasz wpływ na planetę. Dlatego staramy się tworzyć ekologiczne i zrównoważone produkty, które mają pozytywny wpływ na ten świat - powiedział Joseph Shairs, kierownik ds. farb i zgodności z przepisami w firmie Inkcups. Jesteśmy dumni z opracowania serii GN, która nie tylko spełnia nasze najwyższe standardy w kwestii druku, ale także standardy najbardziej wymagających organizacji: ISO, SDGs i EuPIA. Bezpieczeństwo tej farby zapewni naszym klientom najwyższą jakość druku i spokój ducha.

Serię GN jest już dostępna w sprzedaży.

Opracowano na podstawie informacji firmy Inkcups

error: Kopiowanie zabronione!