Innovia wprowadza na rynek nowe ekologiczne folie
1 Jan 1970 14:46

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Innovia Films, czołowy producent folii BOPP, ogłosiła wprowadzenie na rynek rozszerzonej gamy zrównoważonych folii, które będzie sprzedawać pod uznaną marką Encore.

Jednym z głównych założeń rozporządzenia w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR) jest włączenie określonego procentu materiałów pochodzących z recyklingu do opakowań z tworzyw sztucznych. Rozporządzenie to będzie miało ogromny wpływ na sposób, w jaki marki będą projektować swoje opakowania, a motywacją dla tego rozporządzenia jest zmniejszenie ilości opakowań na głowę - mówi Simon Huber, dyrektor zarządzający Innovia Europe.

Opakowania giętkie, jako lekkie i wysoce efektywne pod względem wykorzystania zasobów, mogą pomóc zmniejszyć całkowitą ilość używanych opakowań i generują znacznie mniej CO2 podczas transportu od wielu sztywnych alternatyw. Innovia współpracuje z całym łańcuchem wartości w ramach inicjatyw takich jak CEFLEX (Circular Economy for Flexible Packaging), aby zwiększyć recykling tych giętkich opakowań z powrotem do folii. Włączenie zawartości pochodzącej z recyklingu do nowych folii znajduje się na szczycie listy dla większości branżowych firm: przejście od systemu liniowego do bardziej obiegowego - wyjaśnia Steve Langstaff, dyrektor ds. recyklingu w Innovia Films.

Więcej ekologicznych opcji dla przetwórców i właścicieli marek

Rozszerzenie gamy zrównoważonych folii BOPP Encore obejmuje wykorzystanie polimeru z recyklingu chemicznego do zastosowań w kontakcie z żywnością oraz dodanie mechanicznego recyklingu PCR do zastosowań niespożywczych. Innovia ściśle współpracuje również z Prevented Ocean Plastic i opracowała folię zawierającą 30% materiału wyłowionego z wód morskich. We wszystkich przypadkach kluczowe funkcje BOPP pozostają nienaruszone i są porównywalne z materiałami pierwotnymi.

Ekologiczne własności folii można dodatkowo poprawić, zmniejszając ilość pierwotnych materiałów kopalnych i zastępując je polipropylenem pochodzenia biologicznego. Pozwala to na dalsze zmniejszenie śladu węglowego folii, bez negatywnego wpływu na jej właściwości.

Jak informuje Innovia Films, wszystkie zrównoważone folie pod marką Encore są obecnie dostępne do celów testowania.

Opracowano na podstawie informacji firmy Innovia Films