Innowacja od tesa – taśma samoprzylepna z przetworzonego tworzywa PET
1 Jan 1970 12:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Nowa taśma tesa® 60412 to uniwersalna taśma pakowa, która jest bardziej przyjazna środowisku dzięki wysokiej zawartości elementów pochodzących z recyklingu. Produkt charakteryzuje się dużą wydajnością i doskonale nadaje się do lekkich i średnich opakowań o masie do 30 kg. Innowacyjna taśma gwarantuje bardzo dobrą przyczepność dzięki solidnemu, odpornemu na zużycie nośnikowi.

tesa, międzynarodowy producent innowacyjnych produktów samoprzylepnych i rozwiązań systemowych, wprowadza na rynek nową taśmę pakową. tesa® 60412 posiada akrylowy system klejący na bazie wody, a 70% wkładki PET pochodzi z recyklingu poużytkowego (PCR). Firma rozszerza tym samym swoje portfolio produktów w zakresie wysokowydajnych taśm pakowych, które są wykonane z materiałów z recyklingu i surowców pochodzenia biologicznego. Dla wielu branż, takich jak przemysł spożywczy, farmaceutyczny czy sektor logistyczny, tesa® 60412 stanowi idealną alternatywę dla konwencjonalnych taśm pakowych z polichlorku winylu.

Mocna, cicha i odporna na zużycie

Dzięki podwyższonej odporności na zrywanie taśma tesa® 60412 jest porównywalna z taśmami z PVC lub z dwuosiowo orientowanego polipropylenu (BOPP). Nadaje się zarówno do ręcznych, jak i automatycznych dozowników i jest w dużej mierze bezgłośna podczas użytkowania. Posiada certyfikat INGEDE Method 12 i może być przetwarzana razem z opakowaniem, bez uszczerbku dla procesu recyklingu kartonu.

tesa wspiera firmy i klientów w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju

Zrównoważony rozwój ma duże znaczenie dla firm. Podczas pakowania lub wysyłania towarów ważne jest, aby korzystać z rozwiązań proekologicznych oraz wspierających gospodarkę o obiegu zamkniętym. W tym zakresie tesawspiera swoich klientów, dostarczając innowacyjne produkty do pakowania. Proces produkcji taśmy tesa® 60412 odbywa się bez udziału rozpuszczalników. Dodatkowo zużyte produkty PET, w tym butelki, są poddawane recyklingowi i wykorzystywane jako surowiec do produkcji nośnika.

Według Andreasa Walkembacha, kierownika działu Industrial Trade & Converting Europe w tesa: Opracowywanie produktów, które wspierają zrównoważony rozwój, jest dla firmy celem strategicznym. Dlatego nowa taśma pakowa tesa® 60412 została zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć wpływ na środowisko, a jednocześnie gwarantować wysoką wydajność. Wybierając bardziej zrównoważoną taśmę pakową, nasi klienci mogą być o krok bliżej realizacji swoich celów środowiskowych. W tesa jesteśmy dumni, że możemy ich wspierać w tej podróży.

Nowa taśma tesa® 60412 jest już dostępna u profesjonalnych sprzedawców detalicznych w wersji przezroczystej lub, na życzenie, w wersjach brązowej i białej.Więcej informacji na temat tesa oraz produktów firmy na www.tesa.com