Innowacyjna etykieta do recyklingu od CCL Label
1 Jan 1970 13:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma CCL Label wprowadziła na rynek innowacyjną etykietę EcoStream SP. Jest ona udoskonaloną wersją istniejącej na rynku etykiety EcoStream, która doskonale sprawdza się w procesie recyklingu opakowań PET i została zatwierdzona przez EPBP i APR. Elastyczne właściwości nowych etykiet pozwalają uniknąć zagięć oraz pęcherzyków powietrza po zaaplikowaniu na butelkach wymagających szybkiego oznakowania.

CCL Label opracowała nową generację etykiet samoprzylepnych EcoStream wykonanych z pływającego materiału poliolefinowego o niskiej gęstości, który łatwo oddziela się od cięższych płatków PET w procesie recyklingu. To prowadzi do pozyskania wysokiej jakości surowca w postaci czystych płatków PET, które mogą być ponownie wykorzystane do produkcji nowych butelek PET. W ten sposób zamyka się cykl obiegu zamkniętego.

Rozwinięciem istniejącej wersji EcoStream, która od wielu lat z powodzeniem stosowana jest na międzynarodowym rynku napojów, jest transparentna i biała etykieta samoprzylepna EcoStream SP (Shear Performance). Została zaprojektowana tak, aby zagwarantować najlepszą jakość w procesie etykietowania. To ważne, ponieważ nierzadko zdarza się, że nowe butelki z tworzywa sztucznego w przypadku natychmiastowego oznakowania mogą posiadać na zwykłych etykietach zagięcia lub pęcherzyki powietrza. Etykiety EcoStream SP zostały opracowane w celu zachowania idealnie gładkiej powierzchni po ich zaaplikowaniu na butelkach.

Istotnym jest również, że w przypadku nowej generacji SP wszystkie inne właściwości etykiet EcoStream pozostały niezmienne. Umożliwia to ich bezproblemowe, łatwe i czyste oddzielenie w procesie recyklingu butelek PET – bez zanieczyszczenia lub barwienia wody lub płatków PET. Oficjalne zatwierdzenie zarówno przez Europejską Platformę Butelek PET (EPBP), jak i Stowarzyszenie Recyklerów Tworzyw Sztucznych (APR) w Stanach Zjednoczonych potwierdza wysoką wydajność etykiet EcoStream w procesie recyklingu, a także kompatybilność z istniejącymi strumieniami odpadów i stosowanymi technologiami odzysku surowców oraz innymi materiałami - zapewnia Reinhard Streit, wiceprezes i dyrektor zarządzający Food&Beverage Europe w CCL.

Opracowano na podstawie informacji firmy CCL Label

error: Kopiowanie zabronione!