International Paper bliżej fuzji z DS Smith
1 Jan 1970 12:17

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zarządy firm International Paper i DS Smith ogłosiły wygaśnięcie okresu oczekiwania wymaganego przez ustawę Hart-Scott-Rodino dla proponowanego połączenia obu spółek. Celem wspomnianej ustawy jest zapobieganie nadużyciom na rynku i ochrona konkurencji poprzez wymóg zgłaszania fuzji i przejęć korporacyjnych do amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu oraz Departamentu Sprawiedliwości.

Jest to ważny krok w realizacji proponowanego połączenia, ponieważ wygaśnięcie ustawy HSR usuwa przeszkodę w jego finalizacji. Dalsze losy fuzji pozostają uzależnione od spełnienia lub uchylenia pozostałych warunków, w tym uzyskania zgody regulacyjnej Komisji Europejskiej i zatwierdzenia planu przez sąd. International Paper i DS Smith nadal oczekują, że plan połączenia wejdzie w życie w czwartym kwartale 2024 roku.

Ustawa Hart-Scott-Rodino Antitrust Improvement Act ma na celu zapewnienie uczciwej konkurencji na rynku i ochronę konsumentów przed nadmierną konsolidacją branżową. Dzięki wymogowi zgłaszania transakcji, organy antymonopolowe mają możliwość monitorowania i regulowania fuzji i przejęć w celu zapobieżenia monopolizacji rynku.

Opracowano na podstawie informacji serwisu pulpapernews