KAMA prezentuje moduł do aplikacji Braille’a
1 Jan 1970 09:01

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma KAMA, niemiecki producent maszyn do wykańczania po druku, rozpoczyna sprzedaż wysoce wydajnego rozwiązania do aplikacji alfabetu Braille'a w linii. Nowo opracowany moduł AutoBraille przeznaczony do w pełni zautomatyzowanej składarko-sklejarki FF 52i gwarantuje skrócone czasy narządu, powtarzalność oraz prostotę obsługi, idealnie sprawdzając się w produkcji pudełek składanych dla sektora farmaceutycznego, które, zgodnie z europejskim prawodawstwem, muszą być oznakowane alfabetem dla niewidzących.

Pełen zakres szerokości

KAMA AutoBraille to jedyny system na rynku, który automatycznie ustawia parę wałków tłoczących w zakresie całej szerokości maszyny. Oznacza to, że wszystkie pozycje tłoczenia, które można wykonać na kartoniku, są dostępne w sposób samoczynny: od lewej do prawej klapy, bez drugiego modułu lub „odwrotnie”. Ułatwia to proces produkcji i kalkulacji oraz oszczędza cenny czas. KAMA AutoBraille tłoczy do pięciu linii znormalizowanego alfabetu Braille'a i korzysta z popularnych narzędzi dla niego przeznaczonych. W rzadkich przypadkach, gdy pudełko wymaga dwóch tłoczeń alfabetu, moduł KAMA oferuje drugą parę wałków tłoczących.

 

Automatyczne pozycjonowanie

W module KAMA AutoBraille główna para wałków tłoczących przemieszcza się w pełni automatycznie ku zadanej pozycji na polu tłoczenia. Pasy transportowe są również sterowane maszynowo i prowadzą wykroje z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa transportu po obu stronach wałka ze znakami Braille'a. Po przejściu wykrywacza podwójnych arkuszy z wyrzutnikiem następuje tłoczenie znaczków, po czym wałek tłoczący zostaje ustawiony w ciągu milisekund przez serwomotor dla kolejnego pudełka. Pomysłowo rozwiązano również kwestię wymiany narzędzi: płyta wzorcowa dla danego zadania jest podawana automatycznie, w sposób podobny do druku offsetowego.

Niższe ceny, bezpieczniejszy proces

W porównaniu do tłoczenia Braille'a w wycinarce nowe rozwiązanie inline zapewnia istotne oszczędności w zakresie kosztów narzędzi oraz czasów narządu. Kolejną korzyścią jest większe bezpieczeństwo procesu, ponieważ aplikacja Braille'a odbywa się na pojedynczych kartonikach na końcu łańcucha wartości dodanej.

Błyskawiczny narząd, prostota obsługi

Dzięki nowemu systemowi tłoczenia drezdeńska firma umacnia swoją przewagę konkurencyjną w zakresie „najszybszej zmiany zlecenia” dla składarko-sklejarki FF 52i. Widzimy obszary zastosowań w produkcji pudełek składanych dla produktów farmaceutycznych, medycznych i kosmetycznych, jak również opakowań na żądanie i dla klientów web2pack, gdzie kluczowe znaczenie mają krótkie terminy dostaw oraz krótkie i średnie serie - mówi dyrektor zarządzający KAMA Steffen Pieper. Dzięki AutoBraille oferujemy teraz kompletne rozwiązanie do produkcji pudełek składanych w przemyśle farmaceutycznym. Maszyna i moduł AutoBraille są łatwe w obsłudze, a ich obsługa łatwa do opanowania, przekonuje producent.

Na podstawie informacji KAMA opracował TK