KAMA prezentuje następcę sztanc cylindrycznych
1 Jan 1970 10:28

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

ComCut 76 zapewnia najwyższą funkcjonalność oraz niską cenę; wyposażona w szeroki zakres możliwości pracuje z wydajnością dwu-, a nawet trzykrotnie wyższą od sztanc cylindrycznych.

ComCut 76, oparty na niezawodnej platformie zastosowanej w popularnej sztancy Kama ProCut, jest wytwarzany z firmowych części w drezdeńskiej fabryce niemieckiego producenta. Maszyna obsługuje arkusze o wymiarach 760x600 mm i jest pod tym względem dopasowana do potrzeb współczesnych maszyn do druku i przetwórstwa papieru, tektur falistych typu mikrofala, tektur litych oraz plastiku, oferując cięcie z siłą 165 ton, w tempie do 5500 arkuszy/godz.

Nowy model gwarantuje wykonywanie wszystkich zadań – wycinania, bigowania, wytłaczania i dziurkowania – z optymalną jakością, skraca czas dalszej obróbki i ma wyższą wydajność dzięki krótszym czasom narządu oraz uproszczeniu działań. Jak przekonuje producent, ta nowoczesna wycinarka płaska zapewniająca wysoki poziom bezpieczeństwa przekona do siebie nawet młode pokolenie operatorów. Co więcej urządzenie rozwiązuje problem związany z poszukiwaniem części zamiennych i doświadczonych operatorów do sztanc cylindrycznych, ponieważ umożliwia wykorzystanie dotychczas używanych narzędzi do wycinania.

Zdaniem firmy KAMA wydatek na nową ComCut 76 spłaci się nawet przy 5 godzinach pracy w tygodniu – również w porównaniu z dawno zamortyzowanymi maszynami cylindrycznymi. „Wiele drukarni poszukuje niezawodnego następcy dla swoich cylindrów, który spłaciłby się w rozsądnym czasie” - twierdzi Stefan Kleditzsch, dyrektor ds. sprzedaży dla Niemiec Północnych w KAMA. „Takim rozwiązaniem jest ComCut 76, który spełnia wszystkie zadania w zakresie sztancowania i wytłaczania zgodnie z motto 'ograniczamy na maksa'”.

Dodatkowymi zaletami ComCut 76, prócz wspomnianej realizacji zadań w najwyższej jakości – jest szybsze oddzielanie użytku dzięki mniejszej liczbie nacięć. Jest to korzystne zarówno z punktu widzenia zróżnicowania zleceń w druku komercyjnym, jak również przydatne w produkcji pudełek składanych. Powtarzające się zlecenia można wykonać w wyjątkowo krótkim czasie na maszynie ComCut 76 wyposażonej w system Center-line oraz 4+1; równie krótko trwa narząd do wycinania naklejek metodą kiss-cutting (wycinania kształtów według wykrojnika z materiałów w rolkach). W odróżnieniu od maszyn cylindrycznych, możliwe jest wykonywanie wytłaczania typu „blind embossing” w wersji „high/low embossing”.

Na podstawie informacji KAMA opracował TK