Kleje etykietowe przyjazne dla recyklingu od BASF
1 Jan 1970 13:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Nowe kleje etykietowe firmy BASF mogą być stosowane do powlekania etykiet papierowych i zostały zaprojektowane tak, aby nie utrudniały recyklingu kartonowych i tekturowych pudeł transportowych.
Według producenta nowe kleje Acronal RCF 3705 i Acronal RCF 3706 zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający łatwe usunięcie na wczesnym etapie procesu recyklingu strumienia tektury i kartonu. Oba kleje uzyskały certyfikat niemieckiego instytutu badawczo-usługowego Papiertechnische Stiftung (PTS) poświadczający, że że nie utrudniają recyklingu pudełek transportowych.
Uwe Düsterwald, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w dziale klejów firmy BASF, komentuje: Podniesienie poziomu cyrkularności i wydajności recyklingu stają się koniecznością w sytuacji, gdy dążymy do osiągnięcia neutralności klimatycznej w skali globu. Opracowując przyjazne dla recyklingu kleje Acronal RCF 3705 i Acronal RCF 3706 firma BASF wniosła istotny wkład w zwiększenie poziomu zrównoważenia procesów etykietowania, na przykład w sektorze logistycznym.

BASF przekonuje, że etykiety przewozowe to najszybciej rozwijający się sektor rynkowy, na co wpływ miała z pewnością pandemia koronawirusa oraz związany z nią gwałtowny rozwój e-handlu, którego popyt – jak sugeruje firma – sięga 15% wszystkich etykiet produkowanych w Europie.

Thomas Schiele, wiceprezes działu klejów i chemii do łączenia włókien oraz powlekania papieru w BASF, mówi: Nieustannie rosnące zapotrzebowanie na opakowania uczyniły zrównoważony rozwój kluczową kwestią w branży opakowaniowej. Konieczne są działania, nie tylko z odniesieniu do materiałów na opakowania, ale także klejów, które są dla nich przeznaczone. Nasze innowacyjne technologie klejowe otwierają zupełnie nowe możliwości dla realizacji gospodarki obiegu zamkniętego, zarówno w branży opakowań, jak i wielu innych sektorach.

Opracowano na podstawie informacji firmy BASF