Koenig & Bauer przystępuje do inicjatywy VDMA
1 Jan 1970 13:20

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Podejmując decyzję o przystąpieniu do inicjatywy VDMA "Blue Competence" firma Koenig & Bauer potwierdziła swoje zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej, które są zakorzenione w filozofii firmy i określają ją od momentu powstania przed ponad 200 laty.

Na targach drupa 2000 maszyna Rapida 105 jako pierwsza offsetowa maszyna arkuszowa na świecie otrzymała certyfikat ekologiczny "Emission tested" przyznawany przez Stowarzyszenie Zawodowe Drukarzy i Papierników (Berufsgenossenschaft Druck und Papierverarbeitung). Stowarzyszenie VDMA, jako głos branży budowy maszyn i urządzeń, sformułowała wspólne standardy dotyczące ekologicznego projektowania produktów i produkcji, jak również odpowiedzialnego zarządzania przedsiębiorstwem.

Grupa Koenig & Bauer stawia sobie za cel oferowanie rozwiązań, które łączą ochronę klimatu i środowiska z praktycznymi i ekonomicznymi korzyściami dla naszych klientów - mówi prezes zarządu dr Andreas Pleßke. Przystępując w roli partnera do inicjatywy Blue Competence pragniemy podkreślić ten zamiar, przyczyniając się do rozwoju zrównoważonych technologii i usług. Obok zasobooszczędnych i niskoemisyjnych produktów i procesów produkcyjnych skupiamy się na rozwoju technologii oszczędzających energię w celu zmniejszenia emisji CO2 w produkcji poligraficznej. A jako jeden z pionierów korporacyjnej polityki społecznej, zawsze byliśmy zaangażowani w odpowiedzialność za pracowników i społeczeństwo.

Blue Competence to inicjatywa VDMA mająca na celu promowanie zrównoważonego rozwoju w sektorze budowy maszyn i urządzeń, przy jednoczesnym informowaniu sektora o odpowiednich zrównoważonych rozwiązaniach. Każda z firm partnerskich zobowiązuje się do przestrzegania dwunastu wytycznych dotyczących zrównoważonego rozwoju zdefiniowanych dla branży budowy maszyn i urządzeń (więcej tutaj).

Opracowano na podstawie informacji firmy Koenig & Bauer

error: Kopiowanie zabronione!