Kolejne inwestycje Mondi w zrównoważone opakowania
1 Jan 1970 12:53

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Mondi, czołowy producent opakowań i papieru, zainwestuje prawie 65 mln euro w trzy europejskie fabryki, aby sprostać rosnącemu popytowi na zrównoważone opakowania przeznaczone na żywność dla zwierząt. Europejski rynek tych produktów rozwinął się w ostatnich latach wskutek nieustannego wzrostu liczby właścicieli zwierząt. Trend nasilił się w czasie pandemii koronawirusa i – jak przewidują analitycy – w najbliższych latach będzie nadal rósł (w średniorocznym tempie 5% do 2025 r.).

Wspomniany projekt inwestycyjny to element wcześniej zapowiedzianego przez Mondi i wartego 1 mld euro ekspansywnego programu inwestycji kapitałowych, którego celem jest przyspieszenie wzrostu w firmy w obszarze zrównoważonych opakowań i wzmocnienia jej pozycji lidera na rynku opakowań karmy dla zwierząt.

Pierwsze środki zainwestowano już w austriacką fabrykę Mondi Korneuburg, gdzie staną najnowocześniejsze maszyny i wyposażenie oraz zostanie rozbudowana powierzchnia produkcyjna. Zmiany te doprowadzą do podniesienia zdolności wytwórczych, umacniając pozycję zakładu jako lidera rynku w zakresie gotowych retortowych torebek stojących na mokrą karmę dla zwierząt domowych.

Grupa inwestuje również w nowe, zaawansowane maszyny w niemieckich zakładach Mondi Halle i Mondi Steinfeld, które zwiększą zdolność produkcji zrównoważonych torebek na karmę dla zwierząt, a także artykułów do higieny osobistej i chemii domowej. Umożliwi to dalszy rozwój zakładów oraz pomoże klientom w odejściu od wielowarstwowych, nienadających się do recyklingu opakowań ku bardziej zrównoważonym alternatywom takim jak jednomateriałowe, recyklowalne torebki stojące i gotowe torby na bazie papieru.

Dirk Gabriel, dyrektor operacyjny działu Consumber Flexibles (giętkich opakowań konsumenckich) w Mondi wyjaśnia: Jesteśmy dumni z faktu bycia innowacyjnym, elastycznym partnerem dla naszych klientów. Dzięki tej pozostaniemy liderem w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych, zwłaszcza w sektorze karmy dla zwierząt domowych.

Ta inwestycja wspiera również nasz plan działania na rzecz zrównoważonego rozwoju Mondi Action Plan 2030 (MAP2030), który koncentruje się na rozwiązaniach opartych na obiegu zamkniętym, tworzonych przez ludzi podejmujących działania na rzecz klimatu. Dzięki tym projektom zwiększamy wydajność operacyjną i zmniejszamy własne zużycie energii, jednocześnie łącząc naszą sieć produkcyjną.

Oparto na podstawie informacji firmy Mondi