Kompostowalne etykiety na owoce i warzywa od UPM
1 Jan 1970 13:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma UPM Specialty Papers wypuściła na rynek kompostowalne etykiety samoprzylepne na żywność, przeznaczone do znakowania owoców i warzyw. Papiery wierzchnie UPM LabelCoat i UPM LabelCoat Prime otrzymały certyfikat potwierdzający, że nadają się do kompostowania przemysłowego (EN13432:2000) i przydomowego (NFT51-800:2015). Wprowadzone na rynek materiały spełniają nowe unijne przepisy opakowaniowe.

Unijne rozporządzenie dotyczące opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR) wyznacza 2030 r. jako ostateczny termin wyeliminowania z rynków UE opakowań nie nadających się do ponownego użytku lub recyklingu. Rozporządzenie wprowadza także wymóg, aby samoprzylepne etykiety na owoce i warzywa nadawały się do kompostowania przemysłowego.

Juhani Ylikoski, dyrektor ds. sprzedaży w UPM Specialty Papers, powiedział: Cieszymy się, mogąc dostarczyć rozwiązanie nadające się do kompostowania, które pomaga naszym klientom spełnić wspomniany wymóg prawny, jak również wspiera ich w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju.

Poza naklejkami na owoce, UPM LabelCoat i UPM LabelCoat Prime mogą być używane do wielu innych zastosowań wymagających stosowania etykiet samoprzylepnych.

Opracowano na podstawie informacji serwisu Packaging News