Makulaturowa ekoinnowacja
1 Jan 1970 09:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ruszyła produkcja opakowań termoformowalnych Fiberpak wykonanych w 100% z masy celulozowej pochodzącej całkowicie z makulatury. To pełnowartościowa alternatywa dla wcześniej wykorzystywanej masy pierwotnej.

Gospodarka obiegu zamkniętego to obecnie jeden z kluczowych kierunków rozwoju ekoinnowacji. Opakowaniowa nowość pochodzi od TEQ i jest nie tylko wykonana z naturalnych, ale także z odnawialnych materiałów. Posiada również precyzyjne i wysokiej jakości wykończenia wyróżniające ją spośród tradycyjnie formowanych opakowań z masy.

Fibrepak to opakowanie dla firm, które szukają zrównoważonych rozwiązań. Miazga konieczna do jego wykonania pochodzi z biurowej makulatury oraz rozdrobnionych książek. Dzięki temu posiada wysoką, ponad 90%, zawartość odzyskanego papieru. Wytwarzany z niej materiał jest cienkościenny i gładki, a także odporny na zarysowania. Może być poddany recyklingowi w tradycyjnych strumieniach posegregowanych surowców wraz z papierem, materiałami kompostowalnymi i biodegradowalnymi.

Klienci przywiązują coraz większą wagę do zrównoważonego rozwoju. Dlatego też powstał Fibrepak. Cieszymy się, że obecnie w produkcji możemy użyć masy celulozowej wykonanej w 100% z odzyskanej makulatury jako alternatywy dla masy pierwotnej. Dzięki temu dostarczamy na rynek kosmetyczny, spożywczy czy elektroniczny opakowania wykonane całkowicie z surowców naturalnych, wpisujące się w gospodarkę obiegu zamkniętego. Masa do jego wytwarzania pochodzi bowiem z materiałów pozyskanych lokalnie i posiadających certyfikat FSC Chain of Custody, co oznacza, że pochodzą z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony - mówi Anne-Sophie Belamine, Europejski Dyrektor Sprzedaży w TEQ, który mieści się w brytyjskim Hucknall Industrial Park niedaleko Nottingham.

Fibrepak jest materiałem bezpyłowym, nietoksycznym, wolnym od ładunków statycznych, a także w określonych ramach czasowych odpornym na wilgoć. Można go umieszczać w mikrofalówce. Doskonale amortyzuje wstrząsy. W przeciwieństwie do sztywnych opakowań z tworzyw sztucznych oszczędza też miejsce w trakcie transportu poprzez zagnieżdżenie produktów. Wytwarzany jest w zakładzie zlokalizowanym w Poznaniu. Bez problemu może być produkowany zgodnie ze specyfikacją dostarczoną przez klienta, przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z normami ISTA czy TÜV.

Opracowano na podstawie informacji firmy TEQ