Mark Andy na Labelexpo Southeast Asia 2023
1 Jan 1970 10:41

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Targi Labelexpo Southeast Asia 2023 odbywające się w Bangkoku (Tajlandia) w dniach 11-13 lutego br. były kolejnym wydarzeniem z cyklu Labelexpo Global Series, zorganizowanym przez Tarsus Group. W wystawie wzięło udział ponad 170 wystawców, wśród nich - Aldus Group. Firma od wielu lat pozostaje autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań Mark Andy w regionie Australii i Azji Pacyficznej.

Na stoisku byli też obecni przedstawiciele Crosslink - autoryzowanego dealera Mark Andy w Japonii. Podczas trzydniowego wydarzenia, które miało prawdziwie międzynarodowy charakter, promowali oni wspólnie rozwiązania z oferty Mark Andy: cyfrowe/hybrydowe i fleksograficzne maszyny drukujące oraz przewijarki/krajarki. Zainteresowanie nimi ze strony zwiedzających stoisko Aldus Group było bardzo duże, zarówno ze strony obecnych jak i potencjalnych użytkowników maszyn Mark Andy.

Targi Labelexpo Southeast Asia były dla nas - po ubiegłorocznej wystawie w Indiach - kolejną świetną okazją do promowania najnowszych rozwiązań Mark Andy, skierowanych na rynek etykiet i opakowań drukowanych w technologii wąskowstęgowej - mówi Lena Chmielewska-Bontron, European Marketing Manager Mark Andy. Rynki Dalekiego Wschodu i Azji Pacyficznej, jak też Australii i Oceanii, są bardzo perspektywiczne w wymiarze lokalnym, a wiele działających tam drukarń, dotychczas bazujących na konwencjonalnych, wysłużonych maszynach (typograficznych czy sitodrukowych) rozważa inwestycję w nowoczesny sprzęt, wykorzystujący fleksografię oraz druk cyfrowy. Mamy tu bardzo dużo do zaoferowania, a Mark Andy stale wprowadza do swojej oferty nowe rozwiązania technologiczne.

W ostatnim czasie były nimi m.in. hybrydowe maszyny - inkjetowa Digital Series iQ czy tonerowa Digital Pro MAX. Także w obszarze oprogramowania wspierającego produkcję etykietową dzieje się w Mark Andy bardzo dużo. W minionym roku firma wprowadziła do oferty dwa stworzone we własnym zakresie rozwiązania software’owe. Pierwsze to sMArt link - system monitorowania procesu wytwórczego w czasie rzeczywistym, zaprojektowany z myślą o optymalizacji maszyn wykorzystywanych do drukowania etykiet i opakowań. Drugim był moduł do cyfrowej impozycji ProWORX.

Wszystkie one były przedmiotem rozmów przeprowadzonych przez nas podczas targów wspólnie z przedstawicielami firmy Crosslink - potwierdza Chris Bodger, National Sales Manager Graphics w firmie Aldus Group. Labelexpo Southeast Asia odwiedziło wiele osób i - co istotne - byli to nie tylko przedstawiciele lokalnych, tajskich drukarń i przetwórców etykiet. Targi okazały się prawdziwie międzynarodowym wydarzeniem, przyciągając gości z krajów dalekowschodnich i Azji Pacyficznej oraz Australii. Podczas dyskusji na stoisku wyraźnie dało się odczuć wzmożone zainteresowanie technologią cyfrową i hybrydową. Staraliśmy się podczas rozmów wskazywać na liczne zalety wdrożenia maszyn tego rodzaju, dających przewagę rynkową ich użytkownikom przede wszystkim w zakresie produkcji nisko- i średnionakładowej. Duże wrażenie na naszych gościach robiły zaprezentowane na stoisku próbki wydruków zrealizowanych w maszynach Digital Series HD, Digital Series iQ i Digital Pro, zwłaszcza te uwzględniające różne formy uszlachetniania, rzecz jasna realizowanego inline. To właśnie jakość i wydajność w dużym stopniu decydują o sukcesie rynkowym maszyn hybrydowych Mark Andy.

Wydajność, ekologia, lokalne wsparcie

Jak dodaje Chris Bodger, poza jakością i wydajnością rozmowy z klientami coraz częściej dotyczą również kwestii środowiskowych: Drukarnie i przetwórcy poszukują tu pomocy i wsparcia ze strony producentów i dostawców sprzętu poligraficznego. Również nas pytano o to, w jaki sposób możemy się włączyć w kwestię niwelowania śladu węglowego i realizowania polityki zrównoważonego rozwoju przez naszych klientów. Sporo uwagi przywiązywano w tym kontekście do kwestii zredukowania ilości odpadów generowanych podczas procesów drukowania i uszlachetniania.

Tu z pomocą przychodzą nie tylko wydajne maszyny do drukowania i przetwarzania etykiet, jakie posiadamy w ofercie, ale też wspomniane wcześniej rozwiązania software’owe - mówi Lena Chmielewska-Bontron. Optymalizacja procesów produkcji i zwiększanie szeroko rozumianej wydajności wpisuje się w kwestie środowiskowe, gdyż usprawnienia w zakresie software’u pomagają lepiej wykorzystywać surowce i ograniczać straty materiałowe. Właściwa impozycja prac w programie ProWORX i ich prawidłowe rozmieszczenie pomaga realizować krótkie i średnie serie wydajniej i bardziej proekologicznie. Z kolei system sMArt link umożliwia wgląd w status produkcji w czasie realnym, dzięki czemu operator może dokonywać na bieżąco korekt i usprawnień, wpływając na wyższą wydajność i minimalizując ilość odpadów. Cieszymy się zatem, że za sprawą nowych rozwiązań, zarówno sprzętowych jak i software’owych, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Ważna kwestia, na którą zwracali uwagę nasi goście, to wsparcie techniczne oferowane lokalnie i bieżąca dostępność do części zamiennych. Dzięki rozbudowanym strukturom handlowym i serwisowym Aldus Group i Crosslink nasza działalność w tym zakresie obejmuje cały region Azji Pacyficznej i Australii - dodaje Chris Bodger.

Po Azji - Ameryka Łacińska i Europa

Podsumowując targi Labelexpo Southeast Asia, Chris Bodger mówi: Z naszego punktu widzenia było to bardzo udane wydarzenie. Wysoka frekwencja, międzynarodowa publiczność, rzeczowe rozmowy na stoisku - wszystko to skłania nas do refleksji, by w przyszłości zaprezentować na tych targach działającą maszynę. Z pewnością jednak znajdziemy się w gronie wystawców kolejnej edycji tej wystawy.

Lena Chmielewska-Bontron dodaje: Dziękujemy naszym partnerom handlowym z Azji i Australii za skuteczną promocję Mark Andy podczas tego wydarzenia. Mamy nadzieję na rychłe spotkania także z klientami z innych kontynentów podczas dwóch wydarzeń z serii Labelexpo, jakie jeszcze w tym roku są przed nami: w kwietniu w Meksyku i we wrześniu w Brukseli. Z pewnością oba te wydarzenia będą doskonałą okazją do dyskusji na temat rynku, zmian na nim zachodzących i oczekiwań klientów oraz konsumentów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy

Zdjęcia (od góry): 1. Przedstawiciele Aldus Group i Crosslink na stoisku targowym. 2/ Do dyspozycji gości targowych były liczne próbki wydrukowane i uszlachetnione w maszynach hybrydowych Mark Andy.

error: Kopiowanie zabronione!