Mark Andy pokaże portfolio produktów i usług w Brukseli
1 Jan 1970 13:17

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Mark Andy zaprasza na swoje stoisko podczas targów Labelexpo Europe 2023, które odbywać się będą w Brukseli w dniach 11-14 września br. Firma podkreśla, że od wprowadzenia przez nią na rynek pierwszej maszyny fleksograficznej w 1951 roku, stała się najbardziej doświadczonym globalnie producentem maszyn dedykowanych produkcji etykietowej, stale wychodzącym naprzeciw zmieniającym się potrzebom rynkowym. Zgodnie z przyświecającym jej działalności hasłem Total Solutions Partner stara się być wszechstronnym, oferującym kompleksową obsługę partnerem dla drukarń specjalizujących się w tego typu asortymencie i wspierać je w osiąganiu sukcesów rynkowych.

Targi w Brukseli staną się miejscem światowej premiery nowej linii maszyn fleksograficznych Mark Andy - PRO Series. Platforma ta bazuje na sprawdzonej technologii napędów serwo, zapewniając jej użytkownikom - jak podkreśla producent - nowoczesne rozwiązanie technologiczne w konkurencyjnej cenie. PRO Series może być też bazą dla Digital PRO Max - tonerowej maszyny cyfrowej oferującej atrakcyjny koszt jednostkowego wydruku i możliwość aplikowania dodatkowego koloru białego. Wśród prezentowanych maszyn znajdzie się również najwyżej pozycjonowany przez Mark Andy model hybrydowy - Digital Series HD. Łączy on w sobie druk cyfrowy w technice inkjetowej UV i zespoły fleksograficzne, dedykowane dodatkowej obróbce i uszlachetnieniom.

Podczas targowej prezentacji Mark Andy w Brukseli znajdzie się wiele akcentów związanych z wdrażaną przez firmę w jej rozwiązaniach automatyzacją procesów. Premierę będzie tu miał natywny, stworzony przez Mark Andy i dostępny wyłącznie w jej ofercie program do impozycji - ProWORX Label Suite. Narzędzie to usprawnia i automatyzuje proces przygotowania etykiet, zarówno w kontekście ich drukowania, jak i uszlachetniania w trybie inline. ProWORX Label Suite to rozszerzenie pakietu Adobe Crative Cloud, uwzględniające specyfikę maszyn hybrydowych Mark Andy. Oferowane tu funkcje obejmują m.in. definiowanie prac oraz impozycję w kontekście drukowania i finalnej obróbki etykiet, w tym sztancowania. Jak zapewnia producent, oprogramowanie to zapewnia sprawną i proekologiczną produkcję etykietową.

Kolejnym promowanym podczas Labelexpo Europe rozwiązaniem software’owym Mark Andy będzie sMArt link - system monitorowania procesu wytwórczego w czasie rzeczywistym, zaprojektowany z myślą o optymalizacji maszyn wykorzystywanych do drukowania etykiet i opakowań. Na podstawie uzyskiwanych informacji operator bądź menedżer produkcji ma tu bieżący wgląd w status realizowanej pracy, co pozwala mu podejmować natychmiastowe decyzje, a w efekcie - ograniczać straty materiałowe, lepiej oceniać przebieg procesu i tym samym zwiększać wydajność produkcji. Dostępny poprzez działającą w „chmurze” platformę, sMArt link może być wykorzystywany zarówno z nowymi, jak i wdrożonymi wcześniej maszynami cyfrowymi oraz fleksograficznymi Mark Andy oraz z urządzeniami innych producentów.

Z myślą o zwiększeniu automatyzacji procesu wytwórczego Mark Andy nawiązała współpracę z Lemu Group - producentem wysokowydajnych rozwiązań do konfekcjonowania etykiet. O jej efektach będzie można się przekonać odwiedzając stoisko Mark Andy, na którym maszyna hybrydowa Digital Series HD będzie współpracować w trybie inline z automatyczną przewijarką typu turret - MA-GTU. Rozwiązanie to eliminuje konieczność ręcznego przenoszenia zadrukowanych i poddanych finalnej obróbce zwojów z etykietami do urządzenia konfekcjonującego w trybie off-line. To - jak zapewniają obie firmy - minimalizuje ilość dodatkowej pracy wykonywanej przez operatora, poprawiając wydajność i zyskowność całego procesu wytwórczego, a tym samym - całej firmy. W ramach podpisanego porozumienia klienci Mark Andy mają do dyspozycji nie tylko wspomniane przewijarki MA-GTU, ale też inne rozwiązania z oferty Lemu Group, m.in. umożliwiające drukowanie w trybie „odwijania do paletyzatora” oraz różne opcje przetwarzania.

Mówi Greg Palm, Senior Vice President of Marketing and Business Development w firmie Mark Andy: Jesteśmy niezwykle podekscytowani powrotem na odbywające się w Brukseli targi Labelexpo Europe. W ciągu minionych kilku lat rynek bardzo się zmienił, a cała branża wykonała olbrzymi krok do przodu, także w kontekście rozwoju technologicznego. Z niecierpliwością czekamy na możliwość zaprezentowania przez Mark Andy rozwiązań uwzględniających ww. zmiany i rosnące potrzeby oraz oczekiwania ze strony współczesnych drukarń i przetwórców etykietowych.

Światowa premiera maszyn fleksograficznych PRO Series

PRO Series - jak podkreśla producent - to pierwsza na rynku maszyna fleksograficzna w pełni bazująca na napędach serwo i posiadająca certyfikat CE dedykowana produkcji etykietowej i dostępna w przystępnej cenie. Jako jej główne zalety Mark Andy wskazuje wydajny i zyskowny workflow, niskie koszty eksploatacyjne i modułową konstrukcję umożliwiającą jej rozbudowę w zakresie druku fleksograficznego bądź przekształcenie w rozwiązanie hybrydowe, za sprawą dodatkowych modułów tonerowych. W maszynie PRO Series znalazła zastosowanie sprawdzona platforma drukowania znana z maszyn Performance Series, która - jak zapewnia producent - pozwala na uzyskanie oszczędności czasowych i materiałowych, a w efekcie - maksymalizację zysku i wydajności działań. Maszyna PRO Series jest kompatybilna ze wspomnianym wcześniej systemem monitorowania i analizy produkcyjnej - sMArt link.

Rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania hybrydowe i automatyzujące produkcję

Mark Andy podkreśla, że rozwiązania hybrydowe cieszą się stale rosnącą popularnością wśród drukarń i przetwórców etykiet z całego świata. Na firmowym stoisku targowym podczas Labelexpo Europe zostanie zaprezentowana maszyna Digital Series HD, wyposażona w zespoły cyfrowe i fleksograficzne. Drukując z prędkością do 73 m/min., łączy ona w sobie druk cyfrowy o wysokiej rozdzielczości z licznymi opcjami uszlachetniania i wykańczania w jednym przejściu. Model eksponowany podczas tegorocznych targów zostanie wyposażony w dodatkowe opcje zwiększające wartość dodaną drukowanej etykiety oraz automatyczną przewijarkę typu turret. Całość ma zobrazować potencjał oferowany przez hybrydowe rozwiązania Mark Andy, także w kontekście automatyzacji produkcji i zwiększania jej wydajności.

Europejską premierę w Brukseli będzie miała nowa maszyna hybrydowa Digital PRO Max. Jest to rozwiązanie tonerowe bazujące na platformie PRO Series. Producent podkreśla, że Digital PRO Max to efekt jego wieloletnich doświadczeń z zakresie druku cyfrowego, wykorzystujące wiedzę pozyskaną od użytkowników wcześniejszych maszyn hybrydowych z serii Digital Pro. Mark Andy wskazuje jej kluczowe zalety: wyższą prędkość drukowania, niższy koszt jednostkowy wydruku (realizowanego m.in. z zastosowaniem dodatkowej bieli) i możliwość skonfigurowania w trybie „z roli na rolę” lub w pełni hybrydowym, uwzględniającym dalszą obróbkę. Zastosowany tu moduł cyfrowy, bazujący na technice tonerowej, może być zainstalowany w maszynie fleksograficznej PRO Series, wpływając na wyższą elastyczność, wydajność i zyskowność realizowanej produkcji.

Mark Andy Print Products (MAPP)

Swoje miejsce na stoisku targowym w Brukseli będzie też mieć Mark Andy Print Products (MAPP) - oddział Mark Andy, oferujący na bazie umów OEM części zamienne do różnych rozwiązań etykietowych oraz materiały eksploatacyjne stosowane w produkcji wąskowstęgowej. Jak podkreśla firma, oferta MAPP jest stale rozbudowywana, tworząc kompleksowe portfolio rozwiązań do produkcji etykietowej, realizowanej w różnych technikach drukowania: fleksograficznej, offsetowej i cyfrowej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy

Na zdjęciach (od góry): 11Targi Labelexpo Europe w Brukseli będą miejscem światowej premiery nowej maszyny fleksograficznej PRO Series/ 2. Wśród rozwiązań software'owych prezentowanych przez Mark Andy znajdzie się m.in. sMArt link - system monitorowania produkcji w czasie rzeczywistym.