Mark Andy Print Products rozwija portfolio produktów
1 Jan 1970 12:43

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Mark Andy Print Products (MAPP) to stworzony przed dziesięcioma latami strategiczny odział Mark Andy oferujący - w zamyśle kierownictwa firmy - kompleksowe rozwiązania dla branży etykietowej, uwzględniające m.in. sprzęt, materiały eksploatacyjne, a także usługi serwisowe i konsultingowe. Jak podkreśla północnoamerykański producent, MAPP jest obecnie najszybciej rozwijającą się jego częścią, której portfolio jest sukcesywnie rozbudowywane. Jego działaniami kierują: Dave Telken - na obszarze USA i Andy Clarke - w Wielkiej Brytanii.

Celem powołanego do życia w 2013 roku oddziału było stworzenie jednego miejsca, w którym drukarnie i przetwórcy etykiet będą mogli zaopatrywać się w kompleksowe rozwiązania technologiczne - zarówno sprzęt, jak i materiały eksploatacyjne. Na przestrzeni minionej dekady oferta MAPP znacząco się powiększyła, a jego działania w skali globalnej nabrały rozmachu. W 2021 roku przeniósł się on do nowo wybudowanego magazynu zlokalizowanego znacznie bliżej centrali Mark Andy, co miało dodatkowo wzmocnić synergię działań i usprawnić logistykę. Oferta MAPP - w zależności od regionu świata - uwzględnia rozwiązania różnych marek, obejmujące cały proces wytwarzania i wykańczania etykiety: systemy prepress, maszyny drukujące, jak też pełne portfolio części i materiałów eksploatacyjnych, w tym rakle, taśmy i chemikalia (włączając w to roztwory nawilżające i środki do systemów chłodzenia).

Dave Telken, kierujący działaniami MAPP w Ameryce Północnej, podkreśla nadrzędny cel przyświecający powołaniu oddziału do życia i rozwijaniu jego oferty: umożliwienie klientom jak najbardziej sprawnego i bezbolesnego pozyskiwania rozwiązań materiałowych i sprzętowych, niezbędnych w produkcji etykietowej. Wskazuje jednocześnie, że działania te wymagały znaczących inwestycji ze strony Mark Andy, by deklarowana dostępność spełniała oczekiwania klientów: Nasza obecna siedziba znajduje się w Earth City (stan Missouri) - blisko centrali Mark Andy - i dysponuje powierzchnią magazynową przekraczającą 6 tys. m2, co przekłada się na ponad 33 tys. produktów poligraficznych, zwyczajowo dostarczanych w czasie 24 godzin od zamówienia, a zdarza się, że tego samego dnia. Każdego miesiąca realizujemy wysyłkę ponad 5 tys. paczek, zatrudniamy 15 osób, a nasza działalność wciąż się zwiększa.

Brytyjski oddział MAPP mieści się w Macclesfield i jest europejskim centrum dystrybucyjnym Mark Andy. Tu znajduje się magazyn części zamiennych do maszyn produkowanych przez firmę, jak też stale rozbudowywanego portfolio materiałów eksploatacyjnych do druku fleksograficznego, cyfrowego i offsetowego. Jak podkreśla Mark Andy, zgromadzenie całego tego asortymentu pod jednym dachem pozwala klientom na korzystanie przy zamówieniach z jednego, zaufanego źródła.

Andy Clarke, kierujący działaniami MAPP w Wielkiej Brytanii, mówi: Dysponujemy dedykowanym zakładem rozcinania folii, jak też stale dostępnymi w dużych ilościach taśmami marki tesa, co pozwala nam szybko reagować na każde zamówienie czy zapytanie. Możemy zaoferować naszym klientom taśmy montażowe tesa o wymaganej szerokości, co więcej - dzięki ekspresowej dostawie mogą one dotrzeć do klienta nawet następnego dnia od złożenia zamówienia. Mamy w tym kontekście bardzo pozytywny oddźwięk ze strony klientów: szczególnie cenią oni sobie prostotę procesu składania zamówień oraz niezawodną dostawę różnych produktów od jednego oferenta. Staramy się ułatwiać im życie i być idealnym partnerem biznesowym.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy

Zdjęcie: 15-osobowa załoga amerykańskiego oddziału MAPP co miesiąc dostarcza ponad 5 tys. paczek do klientów firmy.