Metsä Board ponownie z najwyższą oceną EcoVadis
1 Jan 1970 08:40

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Metsä Board – należący do Metsä Group czołowy europejski producent wysokiej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych – powtórnie otrzymuje platynową ocenę EcoVadis za działania w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Dzięki bardzo wysokiemu wynikowi – 83/100 - Metsä Board znalazła się w grupie 1% najwyżej ocenianych przedsiębiorstw w sektorze produkcji tektury, tektury falistej oraz opakowań z papieru i tektury.

EcoVadis ocenia firmy w czterech obszarach: Metsä Board zajęła miejsce wśród 1% przedsiębiorstw najwyżej ocenianych w kategoriach ochrony środowiska, warunków zatrudnienia i praw człowieka oraz zrównoważonego łańcucha zaopatrzenia, a także wśród 4% przedsiębiorstw najwyżej ocenianych w kategorii etyki.

W Metsä Board odpowiedzialność stanowi obecnie i będzie stanowić w przyszłości integralną część codziennych działań. Tym razem byłem szczególnie zadowolony z naszego lepszego wyniku w kategorii zrównoważonego zaopatrzenia, ponieważ cały łańcuch wartości jest ważny dla liderów zrównoważonego rozwoju. Mamy ambitne plany w zakresie zrównoważonego rozwoju do roku 2030, obejmujące zarówno naszą własną działalność, jak i łańcuch dostaw. Na przykład naszym celem jest całkowite zaprzestanie stosowania paliw kopalnych we wszystkich zakładach i ograniczenie w nich do zera emisji CO2 oraz udział surowców, do których wytworzenia nie zużywa się paliw kopalnych - mówi Mika Joukio, dyrektor generalny Metsä Board.

EcoVadis udostępnia platformę, która umożliwia przedsiębiorstwom uzyskiwanie informacji o działaniach środowiskowych i społecznych dostawców, na całym świecie. Stosowana metodologia i kryteria są zgodne z międzynarodowymi standardami odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw (CSR), w tym z wytycznymi Global Reporting Initiative (GRI), inicjatywą UN Global Compact i normą ISO 26000.

Opracowano na podstawie informacji firmy Metsä Board