Metsä Board zwycięzcą Circular Economy Award oraz Quality Award
1 Jan 1970 10:02

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Metsä Board, spółka należąca do Metsä Group, ponownie zdobyła nagrody w obu fińskich konkursach − Circular Economy Award oraz Quality Award, organizowanych przez Excellence Finland. Zarówno nagroda jakości, jak i nagroda za gospodarkę o obiegu zamkniętym przyznawane są na podstawie wyniku oceny z wykorzystaniem międzynarodowego modelu doskonałości EFQM (Europejska Fundacja Zarządzania Jakością). Juha Ylä-Autio, dyrektor generalny Excellence Finland, w swoim ostatnim komunikacie prasowym stwierdził, że nagroda jakości jest wyrazem uznania dla najlepszej organizacji w Finlandii, która osiągnęła weryfikowalną doskonałość w realizacji swojej strategii.

W swoim uzasadnieniu jury stwierdziło, że procesy Metsä Board dotyczące wyznaczania kierunku, wdrażania strategii, monitorowania i raportowania wyników są właściwe i działają skutecznie. Organizacja konsekwentnie pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami zagadnień związanych ze zrównoważonym rozwojem i gospodarką o obiegu zamkniętym w swojej kulturze korporacyjnej. Metsä Board udało się również rozwinąć skuteczne formy współpracy w ramach swojego ekosystemu. Znajduje to również odzwierciedlenie w wydajności, wynikach biznesowych i konkurencyjności firmy.

Nasza rola jako prekursora wdrażania gospodarki o obiegu zamkniętym bez stosowania paliw kopalnych wymaga od nas ciągłego poddawania w wątpliwość naszego sposobu myślenia i przyjmowania nowych modeli operacyjnych. Zeszłoroczna ocena dostarczyła nam wielu przydatnych informacji zwrotnych i pomogła wskazać obszary wymagające poprawy, które doskonaliliśmy w ciągu roku. Tegoroczna nagroda pokazuje, że zrobiliśmy kolejny krok naprzód, za co podziękowania należą się całemu naszemu personelowi - powiedział Mika Joukio, dyrektor generalny Metsä Board.

Wspaniale było zobaczyć, jak pozytywnie personel Metsä Board przyjął ubiegłoroczne sugestie dotyczące dalszego rozwoju i zaczął je realizować. Znalazło to wyraźne odzwierciedlenie w doskonałym wyniku oceny, jaki otrzymaliśmy - zauważyła Anne Uusitalo, dyrektor ds. bezpieczeństwa produktów i zrównoważonego rozwoju w Metsä Board.

Opracowano na podstawie informacji firmy Metsä Board

error: Kopiowanie zabronione!