ML Polyolefins laureatem Diamentów Forebsa 2024
1 Jan 1970 14:13

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

ML Polyolefins, lider produkcji regranulatu polipropylenowego w Europie Środkowo-Wschodniej, został wyróżniony w rankingu Diamenty Forbesa 2024 w kategorii przychody od 50 do 250 mln zł. ML Polyolefins uplasował się na 29. miejscu w województwie warmińsko-mazurskim. 25 czerwca w Sopocie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, podczas której prezes zarządu, Tomasz Mikulski, odebrał wyróżnienie.

Diamenty Forbesa to zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. Ranking obejmuje firmy, które w ostatnich trzech latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Kryterium oceny było między innymi uzyskanie dodatniego wyniku finansowego i współczynnika ryzyka współpracy wyższego niż 4 (ocenianego według ratingu Dun & Bradstreet Poland). Przedsiębiorstwa, którym przyznano pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy, musiały się wykazać wysoką płynnością bieżącą, nie mogły zalegać kontrahentom z płatnościami oraz posiadały dodatni wynik finansowy. Na liście Diamentów Forbesa znalazły się firmy, które osiągnęły przeciętny roczny wzrost wartości na poziomie 10% i więcej.

„Docenienie naszej pracy i zaangażowania poprzez umieszczenie nas w rankingu Diamentów Forbesa jest dla nas bardzo ważne. Cieszę się, że trud, jaki wkładamy w rozwój przedsiębiorstwa, został zauważony i podkreślony w ten sposób” - komentuje Tomasz Mikulski, prezes zarządu ML Sp. z o.o.

Opracowano na podstawie informacji firmy ML Polyolefins