MMP inwestuje w Polsce
1 Jan 1970 13:26

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Mayr-Melnhof Packaging zainwestuje kwotę ok. 35 mln euro w rozbudowę fabryki Neupack Polska z myślą o produkcji opakowań dla e-handlu oraz pudełek z tektury mikrofalistej. Nowa hala o powierzchni blisko 14 tys. m2 zostanie oddana do użytku w październiku 2021 r.

Celem programu inwestycji w maszyny i budynki przedsiębiorstwa jest rozbudowa i dalsza optymalizacja zdolności produkcyjnych w całym łańcuchu przetwórczym. Zakład będzie w stanie zaoferować bardziej innowacyjne portfolio opakowań produkowanych w najnowocześniejszym parku maszynowym, szczególnie dla rozwijającego się rynku tektury mikrofalistej.

Po zainstalowaniu wiosną 2021 roku nowej maszyny drukującej w bydgoskim zakładzie przy ul. Równej firma prowadzi obecnie szybko postępujące prace nad rozbudową drugiego zakładu produkcyjnego w Bydgoszczy, przy ul. Petersona. Do października 2021 r. zostanie oddana do użytku nowa hala o powierzchni ok. 14 tys. m2. Znajdzie się w niej trzeci laminator, wykrawarka oraz najnowocześniejsza ośmiokolorowa maszyna drukująca.

Szczególnie w segmentach opakowań do napojów, zabawek i stale rozwijającego się handlu detalicznego online istotne jest, aby być konkurencyjnym i skoncentrowanym na przyszłości oraz aby utrzymywać jakość na niezmiennie wysokim poziomie - mówi Michal Thomas, Dyrektor Zarządzający MMP Neupack Polska. Ten program inwestycji w przyszłość powinien wzmocnić naszą pozycję rynkową w naszej lokalizacji w Polsce.

Cały program inwestycyjny powinien zakończyć się w 1. kwartale 2022 r.

Opracowano na podstawie informacji Packaging Portal.

 

error: Kopiowanie zabronione!