Mondi pomaga ograniczyć plastik w opakowaniach
1 Jan 1970 12:27

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Mondi, czołowy dostawca branży opakowań i papiernictwa, połączył siły z Noel Alimentaria, wspierając tę spółkę i jej decyzję o wyborze dla jej produktów żywnościowych rozwiązania opartego na papierze, co znacząco zmniejszy użycie plastiku.

Mondi ściśle współpracowała z Noel Alimentaria, aby ustalić najlepsze możliwe rozwiązanie opakowaniowe dla asortymentu produktów roślinnych i mięsnych klienta. Efektem współpracy było wybranie przez Noel Alimentaria papierowych tacek PerFORMing Mondi, w które pakowana będzie poddana rebrandingowi seria siekanych roślinnych i wegetariańskich burgerów Verday. Z Verday korzysta sieć sklepów Marks and Spencer w linii dań „Plant Kitchen”. Tacki są również dostarczane na rynki krajów nordyckich i używane do pakowania szynek i wędlin.

Jako wyrób formowany tacki mogą być modelowane i dostosowywane do szeregu produktów w różnych rozmiarach. Posiadają również dużą symetryczną rozciągliwość, która zapewnia jednolite formowanie i idealnie nadaje się do płytkich tacek na żywność. PerFORMing zapewnia solidną ochronę przed wilgocią i powietrzem, zachowując świeżość produktów w procesie przechowywania i dystrybucji. Tacki składają się w 80% z papieru, w odróżnieniu od typowych, w 100% plastikowych wyrobów branży. Oznacza to, że zawartość plastiku w tacce została znacznie ograniczona. Papierowa tacka jest przeznaczona do recyklingu i przeszła testy odzyskiwalności przeprowadzone przez niemiecki instytut PTS (Papiertechnische Stiftung, metoda RH:021/97).

Jak mówi Falk Paulsen, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju: Dzięki niezwykle ścisłej współpracy z Noel Alimentaria od początku byliśmy w stanie zapewnić stworzenie najlepszej możliwej opcji dla całego asortymentu produktów mięsnych i bezmięsnych, stosując tacki wykonane z materiałów odnawialnych i odpowiedzialnie pozyskiwanych , które wciąż zapewniają najlepszą ochronę towarów.

Maria Sánchez, dyrektor ds. marketingu korporacyjnego Noel Alimentaria, dodaje: Naszą żywność klasy premium dostarczamy na terenie całej Europy, tak więc odpowiednie opakowanie jest niezbędne, aby prawidłowo utrzymać świeżość produktów i je chronić. Jednocześnie najważniejszą kwestią dla nas jest zrównoważony rozwój, dlatego tak ścisła współpraca z Mondi nad znalezieniem najodpowiedniejszego rozwiązania byłą przyjemnością. Jesteśmy w stanie wytwarzać nowe papierowe tacki korzystając z już posiadanego parku maszynowego i wykorzystamy to rozwiązanie do kolejnych asortymentów produktów z szynki i innych rodzajów mięsa.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mondi

 

error: Kopiowanie zabronione!