Nowa drukarka w portfolio MULTIVAC Marking & Inspection
1 Jan 1970 13:27

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma MULTIVAC Marking & Inspection stworzyła DP 245, nową i – jak przekonuje – innowacyjną drukarkę do druku bezpośredniego na folii, przeznaczoną dla serii traysealerów X-line. Wyróżnia ją charakterystyczna cecha: choć zaawansowany model działa z ustaloną wysokością roboczą, potrafi automatycznie dopasować ją do ewentualnych różnic w wysokości gotowych paczek.

Dzięki temu nowemu procesowi oraz stopniowi ochrony IP65 przesuwamy bezpośredni druk na wstędze na nowy poziom – mówi Michael Reffke, kierownik produktu ds. technologii znakowania w MULTIVAC Marking & Inspection. Drukarka umożliwia bezpieczne, niezawodne i precyzyjne znakowanie tacek z nierównościami powodowanymi przez zapakowany produkt. Miejsce nadruku na paczkach można w prosty i wygodny sposób dopasować za pomocą pokręteł, dlatego przygotowanie do druku nowej partii towaru zajmuje minimum czasu.

Dane zmienne w rodzaju daty przydatności do spożycia lub numeru partii są nadrukowywane z użyciem drukarki MULTIVAC TIJ 10 wykorzystującej proces atramentowego druku termicznego. Przy użyciu pojedynczej głowicy można uzyskać 12,7 mm maksymalnej wysokości nadruku, a przy dwóch nawet 25,4 mm. Podwyższoną wydajność i bezpieczeństwo operacji zapewnia dopasowanie drukarki do terminalu obsługi traysealera; dla przykładu layouty druku są przechowywane w pamięci traysealera, co gwarantuje, że maszyna zawsze załaduje właściwy layout.

Bezobsługowa technologia termicznych drukarek atramentowych

Jak informuje producent, nowa maszyna imponuje nie tylko wydajnością, niezawodnością i precyzją, ale również opłacalnością i jakością druku: Celowo zdecydowaliśmy się na proces termicznego druku atramentowego, aby w dłuższej perspektywie zaoferować naszym klientom prawdziwą wartość dodaną - potwierdza Reffke. Ta technologia druku polega na podgrzewaniu wody w tuszu. Powoduje to wybuchowe tworzenie się drobnych pęcherzyków powietrza, które wypychają krople atramentu z dyszy. W ten sposób uzyskuje się rozdzielczość druku do 600 dpi, dzięki czemu nawet najmniejsze znaki, czcionki lub kody mogą być dokładnie odwzorowane.

W przeciwieństwie do drukarek CIJ (do atramentowego druku ciągłego) to rozwiązanie wykorzystuje również wkłady drukujące ze zintegrowanymi głowicami. Zaletą jest łatwość i szybkość ich wymiany oraz - co równie ważne – prostota ich konserwacji.

Nowa DP 245 jest dostępna również w opcji ze stopniem ochrony IP65, który oznacza, że jest odporna na mycie wodą podczas czyszczenia traysealera.

Opracowano na podstawie informacji firmy MULTIVAC

error: Kopiowanie zabronione!