Nowa ekologiczna pianka polietylenowa od PK System
1 Jan 1970 10:13

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W ofercie PK System pojawiła się nowa pianka polietylenowa o nazwie Piana HRC. Surowiec w szarym kolorze składa się aż w 65% z recyklatu, jednak wysoka zawartość regranulatu nie ma wpływu na własności amortyzujące i absorpcję uderzeń. Recyklat pozyskiwany jest między innymi z opadów, które PK System generuje we własnych procesach konwersji bloków PE.

Piany HRC występują w 3 gęstościach: 28, 35 i 65 kg/m3, co pozwala dopasować gęstość surowca do potrzeb klientów. Dzięki dużej wytrzymałości surowca na uszkodzenia mechaniczne pianki mogą być wykorzystywane wielokrotnie, a po zużyciu i wyrzuceniu do żółtego pojemnika na odpady trafiają do ponownego procesu regranulacji.

Niska masa spienionego polietylenu ma wpływ na obniżenie kosztów transportu, a fakt, że nie przepuszcza on wody i wilgoci, czyni pianki świetnymi izolatorami i doskonałym surowcem na opakowania produktów przewożonych droga morską, lądową i powietrzną.

Produkty z linii HRC są bardzo podatne na obróbkę frezem czy nożem oscylacyjnym, dlatego firma oferuje wykonywanie idealnie dopasowanych wkładek, które idealnie zabezpieczą nawet bardzo wrażliwe produkty wykonane ze szła czy ceramiki.

Opracowano na podstawie informacji firmy PK System

error: Kopiowanie zabronione!