Nowa linia produkcyjna w zakładzie Thimm
1 Jan 1970 09:17

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zaledwie kilka miesięcy po uruchomieniu ostatniej składarko-sklejarki firma Thimm zainstalowała dodatkową, nową linię produkcyjną. To rozszerzenie zakładu w Wörrstadt ma na celu pokrycie rosnącego zapotrzebowania na opakowania dla handlu internetowego. Poprzez zainwestowanie w maszyny 4,2 miliona euro producent opakowań dąży do wyeliminowania błędów w dostawach przy jednoczesnym skróceniu czasu produkcji do minimum.

  Plan rozszerzenia centrum sklejania opakowań w Wörrstadt nabrał tego lata rozpędu: głównym elementem przedsięwzięcia było uruchomienie nowej składarko-sklejarki Turbox BTX 2300 wraz z dodatkowym agregatem Powerpacker firmy Bahmüller. Dzięki tej inwestycji zyskaliśmy wydajną i niezwykle szybką instalację dla naszego parku maszyn, która usprawni procesy produkcyjne i jeszcze bardziej podniesie jakość produktów - mówi Michael Weber, kierownik działu strategii korporacyjnej i marketingu. Sklejarko-składarka wyróżnia się aktualnie najnowocześniejszą na rynku koncepcją przezbrajania. To ułatwia obsługę naszym pracownikom i znacznie skraca czasy przezbrajania - uzupełnia Michael Weber.

Podczas obróbki system czujników składarko-sklejarki sprawdza jakość sklejenia i w razie potrzeby w pełni automatycznie i z pełną prędkością odrzuca błędne opakowania. Maszynę uzupełnia Tear Strip Applicator do nanoszenia nici rozrywających, Silicone Paper Applicator do wykonywania samoprzylepnych pasków z dokładnością co do milimetra oraz kątowy przenośnik taśmowy firmy Enpro. Nowy zainstalowany na wylocie automat wiążący Powerpacker przejmuje opakowania za pomocą automatycznej stacji liczącej i oddzielającej bezpośrednio ze strumienia produktów. Jak informuje Michael Weber: Dołączone podzespoły często tłumią prędkość produkcyjną. Elementy naszej linii produkcyjnej są natomiast idealnie do siebie dopasowane, dzięki czemu możemy utrzymać prędkość maksymalną.

Inwestycję uzupełnia robot paletyzujący firmy MuK: Nasz nowy wysokowydajny robot może ułożyć w stos kilka rzędów i warstw kartonów w ciągu jednego procesu roboczego, jeszcze zanim stosy zostaną umieszczone na paletach. Aktualnie szybciej już się nie da - uzupełnia Michael Weber. Za pomocą przenośników taśmowych stosy zostają w zautomatyzowany sposób przetransportowane do nowego urządzenia wsuwającego palety. Umieszcza ono palety – również w pełni automatycznie – pod stosem i w ten sposób zamyka nowo powstałą linię.

Zakład zlokalizowany na ulicy Carla Benza wspiera swoim parkiem maszynowym strategiczny cel Grupy Thimm, obejmujący skupienie się na branży dóbr konsumpcyjnych. To rodzinne przedsiębiorstwo chce w przyszłości jeszcze bardziej poszerzyć zdolności produkcyjne zakładu w Wörrstadt, zwłaszcza w zakresie opakowań dla handlu internetowego: stworzenie kolejnej linii produkcyjnej jest aktualnie planowane na 2023 rok.

Opracowano na podstawie informacji firmy Thimm

error: Kopiowanie zabronione!