Nowa taśma Essentra Tapes bardziej przyjazna dla środowiska
1 Jan 1970 08:37

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Essentra Tapes, wiodący producent taśm zrywalnych do łatwego otwierania przesyłek, poinformowała o wzmożeniu wysiłków na rzecz poprawy poziomu zrównoważonego rozwoju w sektorze opakowań giętkich.

Dostawca taśm w ostatnim czasie wprowadził na rynek SupaStrip PCR, wydajną taśmę zrywalną wykonaną w co najmniej 70% z materiałów pokonsumenckich, przeznaczoną dla opakowań giętkich. Ta 23-mikronowa taśma o uniwersalnym zastosowaniu nadaje się dla różnych branż, od tytoniowej, przez FMCG, po elektroniczną.

Opakowania giętkie i ich wpływ na środowisko naturalne są przedmiotem rosnącego zainteresowania w świecie, w którym coraz większy nacisk kładzie się na kwestie zrównoważonego rozwoju. Ian Beresford, szef marketingu i rozwoju w Essentra Tapes, tak wyjaśnia stanowisko firmy: Aby zagwarantować, że zrównoważone opakowania zostaną wdrożone na szeroką skalę, muszą one oferować coś więcej niż tylko zrównoważony rozwój. Muszą być jeszcze atrakcyjne.

SupaStrip zawsze był złotym standardem dla rozwiązań z zakresu łatwo otwieranych opakowań giętkich. Ulepsza i dodaje wartości każdemu opakowaniu, w którym jest stosowana, i zmienia doświadczenie związane z otwieraniem. Teraz SupaStrip PCR oferuje ten sam złoty standard wydajności, ale z większymi korzyściami dla zrównoważonego rozwoju.

Opakowania giętkie zazwyczaj wykorzystują mniej materiałów niż sztywne odpowiedniki, są lżejsze i bardziej wydajne w transporcie. Przyszłość to zrównoważone opakowania giętkie, więc SupaStrip PCR wpisuje się w nią idealnie.

Ponieważ w skład SupaStrip PCR wchodzi ponad 70% odpadów wtórnych, wypada ona poza zakres większości podatków od opakowań plastikowych i innych zmian związanych z rozszerzoną odpowiedzialnością producentów. Nakładane za pomocą aplikatora Essentra Tapes w procesie przetwórczym taśmy nie spowalniają tempa produkcji i jej wydajności, co czyni z nich atrakcyjne rozwiązanie dla przetwórców pragnących ulepszyć opakowania bez zmniejszania produktywności.

Opracowano na podstawie informacji firmy Essentra Tapes

error: Kopiowanie zabronione!