Nowe możliwości dzięki inwestycji w park maszynowy
1 Jan 1970 12:02

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Thimm uruchomiła w czeskiej fabryce tektury falistej wysokowydajną linię produkcyjną o wartości około trzech milionów euro. Dzięki nowej składarko-sklejarce z dodatkowym agregatem zdolność produkcyjna zakładu jest dwukrotnie wyższa niż do tej pory. Nowa maszyna jest również lepszym rozwiązaniem dla pracowników produkcji pod kątem ergonomii i wydajności pracy. Stanowi ona część dużego, wcześniej zapowiedzianego programu inwestycyjnego Grupy Thimm.

Niedługo po demontażu dotychczasowej składarko-sklejarki w zakładzie produkcyjnym w Všetaty uruchomiono nową maszynę Masterfold 230 A4 marki Bobst. Od pięciu dni to nowoczesne urządzenie w pełni automatycznie składa i skleja ekologiczne opakowania z tektury falistej. Nowa linia produkcyjna jest obecnie najszybszą maszyną w czeskim zakładzie, którego zdolność produkcyjna wzrosła do 70 milionów opakowań rocznie. Thimm planuje wykorzystywać nową składarko-sklejarkę do produkcji dużych ilości standardowych opakowań, np. przy użyciu klejenia 4-punktowego i z szerokością roboczą do 2,3 m, które można poddawać obróbce z pełną prędkością. Ponadto daje ona możliwość wykonywania złożonych opakowań wysyłkowych dla branży e-commerce i opakowań gotowych na półkę (shelf ready packaging) dla branży dóbr konsumpcyjnych. Ta inwestycja oznacza również dodatkowe moce przerobowe na dotychczasowych maszynach, które będziemy wykorzystywać w celu produkcji indywidualnych opakowań specjalnych dla naszych klientów - mówi Kornelius Thimm, CEO Grupy Thimm. Połączenie niezwykłej szybkości i wydajności oraz wysokiej jakości specjalistycznych produktów pomaga nam jeszcze lepiej zaspokoić potrzeby naszych klientów. Ta inteligentna maszyna podczas pracy stale sprawdza jakość klejenia i odrzuca wadliwe opakowania bez ingerencji człowieka. Ponadto pracuje ciszej i zużywa mniej energii niż jej poprzedniczka.

Dołączone na wylocie nowej składarko-sklejarki automatyczne urządzenie pakujące Bobst Speedpack eliminuje konieczność wykonywania ciężkiej pracy fizycznej przez pracowników, zwiększając przy tym stopień automatyzacji i wydajność pracy. Ergonomicznie zaprojektowane urządzenie pakujące liczy i układa w stosy pudełka, a w ramach dalszego procesu spina je i za pomocą nowej linii transportowej automatycznie przekazuje do paletyzowania. Wszystko to zmniejsza obciążenie pracą według producenta nawet o nawet 60% i eliminuje zagrożenia dla zdrowia pracowników, wynikające z powtarzających się obciążeń. Kornelius Thimm dodaje: Oprócz opłacalności koncentrujemy się również na poprawie warunków pracy naszych fachowców. Wszyscy bardzo cieszymy się z technicznych i ergonomicznych zalet, jakie nowa maszyna zapewnia naszym pracownikom. Mamy nadzieję, że dzięki wielu udogodnieniom w pracy w przyszłości jeszcze więcej osób zdecyduje się na zatrudnienie w przyszłościowej branży opakowań. Aktualnie w Grupie Thimm w całej Europie jest jeszcze wiele wolnych stanowisk dla pracowników produkcyjnych.

Po dokonaniu ostatnich dużych inwestycji nowa maszyna jest kolejnym krokiem w ramach konsekwentnego rozbudowywania portfolio produktów na czeskim rynku: w połączeniu z nową technologią transportową, niedawno zainstalowaną tekturnicą oraz cyfrową wykrawarką laserową maszyny te tworzą wydajną linię produkcyjną, która poszerza portfolio opakowań dla przemysłu dóbr konsumpcyjnych, a tym samym jeszcze lepiej zaspokaja potrzeby regionalnego rynku. W ten sposób zakład w Všetaty – wraz z zakładem w Wörrstadt – przyczynia się do realizacji strategii rozwoju obszaru składania i sklejania Grupy Thimm. Na 2023 rok w Všetaty zaplanowano dalsze inwestycje.

Opracowano na podstawie informacji Grupy Thimm

error: Kopiowanie zabronione!