Nowe portfolio UV Flexo od hubergroup
1 Jan 1970 13:33

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Wraz z rozwojem rynku fleksografii UV rosną wymagania stawiane drukarniom i producentom farb drukowych. Istnieje coraz większe zapotrzebowanie na farby fleksograficzne UV do opakowań na artykuły spożywcze i wysokoprzetworzonych opakowań, a także etykiet. Aby sprostać tym wymaganiom firma hubergroup Print Solutions odświeża swoje portfolio produktów przeznaczonych dla technologii flekso UV. W trakcie ponownego wprowadzenia na rynek asortymentu pod marką iray, ten międzynarodowy specjalista w dziedzinie farb drukarskich nie tylko jeszcze bardziej poprawił wydajność swoich produktów, ale także dodał do swojej oferty primer, kleje oraz farby drukarskie i lakiery o niskiej migracji do opakowań na żywność.

Kompletny system do druku fleksograficznego UV

  Podczas rewizji naszego portfolio flekso UV skupiliśmy się na pytaniu, jak możemy uprościć pracę drukarzy - mówi Alexander Blasek, Global Project Manager UV Flexo w hubergroup. Nasza odpowiedź: oferujemy z jednego źródła wszystkie produkty niezbędne do druku flekso UV. Dlatego nasze portfolio z farbami drukarskimi, lakierami, klejami i primer ustawiliśmy bardzo szeroko i zadbaliśmy o to, aby produkty doskonale ze sobą współgrały. Lokalni pracownicy serwisu hubergroup na całym świecie są do dyspozycji naszych partnerów biznesowych, aby zapewnić sprawne wdrożenie nowego systemu fleksograficznego UV i są zawsze dostępni do wsparcia na miejscu po jego zakończeniu.

Produkty iray obejmują szeroki zakres zastosowań i charakteryzują się wysoką odpornością na zarysowania, wysokim stopniem adhezji, niskimi wartościami migracji oraz wysokim stopniu zapigmentowienia. Ponadto są one przeznaczone do aplikacji na maszynach szybkobieżnych. Nowa gama komponentów takich jak farby oraz lakiery została stworzona specjalnie z myślą o segmencie opakowań na artykuły spożywcze. Dzięki intensywnym badaniom i starannie dobranym surowcom spełniają one wysokie wytyczne hubergroup w zakresie MGA (niskiej migracyjności i wonności) , które od wielu lat są wyznacznikiem bezpieczeństwa wytwarzania opakowań na żywność.

Odfarbianie folii i papieru

Zrównoważony rozwój od dawna jest wymogiem drukarni i właścicieli marek - wyjaśnia Alexander Blasek (na zdjęciu). Z pomocą licznych testów laboratoryjnych zagwarantowaliśmy zatem, że nasze farby drukarskie i lakiery być poddane procesowi odfarbiania (deinking) zarówno z folii, jak i z papieru. Dodatkowo wydział PMV Uniwersytetu Technicznego w Darmstadt zaświadczył, że produkty mogą być bardzo dobrze odfarbione z papieru przy użyciu metody INGEDE Method 11. Alexander Blasek dodaje: W hubergroup podchodzimy do kwestii zrównoważonego rozwoju w sposób holistyczny i chcemy napędzać gospodarkę cyrkulacyjną. Dlatego też stale pracujemy nad dalszą poprawą bilansu ekologicznego naszych produktów i cieszymy się na współpracę z klientami i organizacjami, które chcą razem z nami kształtować zrównoważoną przyszłość.

Opracowano na podstawie informacji firmy hubergroup

error: Kopiowanie zabronione!