Nowe rozwiązania w portfolio All-in-One firmy BOBST
1 Jan 1970 08:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Wykorzystując sprawdzone doświadczenie we fleksografii oraz ostatnie innowacyjne rozwiązania w dziedzinie druku atramentowego, firma BOBST wzbogaca swoje portfolio urządzeń All-in-One, All-Inline o nową serię DIGITAL MASTER. Urządzenia DIGITAL MASTER 340 i DIGITAL MASTER 510 zmienią sposób organizacji produkcji etykiet. Zapewniają one w pełni zdigitalizowaną i zautomatyzowaną linię produkcyjną, od drukowania po uszlachetnianie i wycinanie. Seria DIGITAL MASTER jest oparta na w pełni modułowej architekturze z możliwością rozbudowy, dzięki czemu klienci mogą zbudować własną maszynę i z czasem ją rozwijać.

Rozwój w produkcji etykiet postępuje w szybkim tempie, a właściciele marek poszukują przetwórców, które są w stanie dostarczać produkty szybciej, lepiej i w bardziej konkurencyjnych cenach. W tym kontekście platforma BOBST All-in-One jest świetną odpowiedzią, ponieważ etykiety drukowane cyfrowo mogą być produkowane w wysokiej jakości, z wyjątkową wydajnością i przy niższych kosztach, od krótkich do długich serii - powiedział Strategic Marketing Manager, Patrick Graber.
Dzięki serii DIGITAL MASTER chcemy rozwiązać problemy naszych klientów, którzy próbują przezwyciężyć brak wykwalifikowanej siły roboczej, jednocześnie przechodząc na wydajność na poziomie przemysłowym i dłuższe serie produkcyjne z wykorzystaniem sprzętu cyfrowego; a także wprowadzić większą sprawność i wszechstronność do hali produkcyjnej.

Seria DIGITAL MASTER będzie dostępna w szerokościach druku 340 mm (13,5 cala) i 510 mm (20 cali), z nowym wzornictwem zoptymalizowanym pod kątem pełnej modułowości oraz usprawnienia obsługi i serwisowania. Podobnie jak MASTER DM5, oferuje ona druk, zdobienie i cięcie w jednym przebiegu, z bezproblemową integracją pomiędzy atramentowym silnikiem cyfrowym UV a modułami fleksograficznymi i wykańczającymi. Wprowadzenie wersji 510 mm stwarza nowe możliwości zwiększenia wszechstronności zastosowań na etykiety o większych rozmiarach, rynki przemysłowe i chemiczne, folie, rękawy termokurczliwe i inne zastosowania specjalistyczne. DIGITAL MASTER 510 zapewnia większą wydajność produkcyjną, ale do obsługi maszyny nadal potrzebny jest tylko jeden operator.

Maszyny z serii DIGITAL MASTER, drukujące z prędkością do 100 m/min w czterech lub sześciu kolorach oraz opcjonalnie w kolorze białym, wypełniają lukę między tradycyjnymi maszynami cyfrowymi i fleksograficznymi. Seria ta zapewnia wszechstronność, możliwość szybkiej realizacji i kompleksowej produkcji etykiet w trybie inline, a także wyjątkową jakość i wydajność przy coraz dłuższych nakładach. Modułowa architektura umożliwia klientom skonfigurowanie dokładnie takiej maszyny, jakiej potrzebują - od wersji tylko cyfrowej po konfigurację dostosowaną do indywidualnych potrzeb - łącząc wszystkie moduły dostępne w technologii druku fleksograficznego inline. Zapewnia również możliwość późniejszej rozbudowy na miejscu u klienta.

Seria DIGITAL MASTER jest rozwiązaniem, które długo nie wyjdzie z użycia, ponieważ klienci mogą z czasem dostosowywać maszynę do zmieniających się potrzeb aplikacji i nowych trendów rynkowych - powiedział Graber. A kiedy pojawiają się nowe technologie dla tych platform, można je doposażyć na miejscu, co jeszcze bardziej zwiększa wartość i chroni inwestycję.

Więcej informacji na temat nowej platformy BOBST w kwietniowym numerze „Opakowania”.

Opracowano na podstawie informacji firmy BOBST

error: Kopiowanie zabronione!