Nowość Asahi Photoproducts na SinoFlex
1 Jan 1970 10:02

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Asahi Photoproducts, pionier w dziedzinie rozwoju fotopolimerowych płyt fleksograficznych, poinformował o sukcesie, jaki odniósł na targach SinoFlex, wiodącej azjatyckiej platformie handlowej skupiającej się na opakowaniach giętkich. Na targach, które odbyły się w Szanghaju w dniach 14-16 lipca, firma zaprezentowała nową wodowymywalną płytę fleksograficzną AWP CleanFlat FlatTop z technologią CleanPrint. Pokazała również pełną gamę płyt CleanPrint, podkreślając ich przyjazność dla środowiska oraz korzyści takie jak poprawa jakości druku oraz zwiększenie ogólnej efektywności sprzętu (OEE).

Płyty Asahi CleanPrint są dostępne dla szerokiej gamy zastosowań i podłoży i zostały opracowane przez inżynierów Asahi z myślą o przenoszeniu całości farby na podłoże, redukcji przestojów maszyn związanych z czyszczeniem płyt oraz zapewnieniu wyjątkowej, stałej jakości przy realizacji całego nakładu.

Byliśmy bardzo zadowoleni z ciepłego przyjęcia przez gości targów naszej linii płyt CleanPrint, a zwłaszcza płyty AWP CleanFlat, którą można wymywać wodą i która zadebiutowała na tej imprezie - powiedział Ryo Ichihashi, kierownik ASEM China. W całej Azji drukarnie fleksograficzne poszukują bardziej zrównoważonych procesów produkcji płyt w związku z przywiązywaniem coraz większej uwagi do redukcji emisji dwutlenku węgla. Linia płyt CleanPrint firmy Asahi spełnia wszystkie wymogi w tym zakresie.

Płyta Asahi AWP CleanFlat FlatTop z technologią CleanPrint nadaje się do wykorzystania natychmiast po wyjęciu z pudełka, bez konieczności stosowania specjalnego workflow lub sprzętu. Płyty CleanFlat są kompatybilne ze standardowymi systemami naświetleń wykorzystujących lampy UV, UV LED oraz FULL HD, a także z nowoczesnymi technologiami Mircrocell Screening, zapewniając najwyższy poziom jakości i niezmienności druku w całym nakładzie.

Wśród innych produktów zaprezentowanych przez Asahi na SinoFlex znalazły się:

- AWP-DEW, płyta idealnie nadająca się do najwyższej jakości zastosowań fleksograficznych, w tym opakowań giętkich i etykiet. Zaprojektowana z myślą o odejściu od procesu wymywania za pomocą VOC w obróbce płyt rozpuszczalnikowych, oferuje czystszą alternatywę dla przemysłu fleksograficznego;

- AFP-BFTK, wysokiej jakości płyty FlatTop wymywane rozpuszczalnikiem, z najlepszą w swojej klasie zgodnością z maszynami drukującymi. Płyty zapewniają lepsze rozłożenie farby na giętkiej folii opakowaniowej w druku na szerokiej wstędze, papierze i podłożach etykietowych, wzory rastrów do nakładania apli oraz perfekcyjną jakość najmniejszych punktów;

- AFP-Leggero, super miękkie płyty zaprojektowane specjalnie do drukowania z minimalnym naciskiem typu kiss-touch na tekturowych pudłach transportowych, zapewniające minimalne sfalowanie i dobre pokrycie farbą dla uzyskania najwyższej jakości, jednocześnie eliminujące przegniecenia tektury dla lepszej ochrony pakowanych towarów;

- AFP-TOP, twarda płyta premium do cyfrowego flekso, która zapewnia gładkie przejścia tonalne

w obszernej przestrzeni barwnej. AFP-TOP wykorzystuje technologię Clean Transfer umożliwiającą wysokiej jakości, stabilne drukowanie z delikatnym dociskiem. Dzięki niej możliwe jest zmniejszenie ilości farby w obszarach tonów średnich w ciągu całego procesu druku, co prowadzi do zredukowania zatrzymań maszyny związanych z czyszczeniem. Płyta AFP-TOP jest kompatybilna z wieloma najnowszymi wysokiej klasy technologiami rastrowania i mikro-patterningu.

- AFP-TSP – idealna płyta do lepkich farb i produktów w rodzaju opakowań na żywność dla zwierząt, zapewniająca rzadsze przestoje maszyn związane z czyszczeniem oraz niezmienną jakość druku;

- AFP-APC/TPC to cyfrowe i analogowe płyty opracowane dla rynku wysokiej jakości druku displayów i oznakowań na tekturze falistej, gdzie liczy się wysoka jakość obrazu. Dzięki zastosowaniu technologii CleanPrint możliwe jest uzyskanie wyjątkowej jakości odwzorowania obrazu na tekturze pokryciowej tektury 5-warstwowej, z minimalnym przyrostem punktu.

Goście naszego stoiska byli usatysfakcjonowani widząc, jak rozległa jest linia CleanPrint firmy Asahi – dodał Ryo Ichihashi – oraz z dostępności płyt CleanPrint do praktycznie każdego zastosowania w druku fleksograficznym.

Na postawie informacji firmy Asahi Photoproducts opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!