Nowości Baldwin na SuperCorrExpo
1 Jan 1970 09:20

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Na targach SuperCorrExpo, które odbędą się w Orlando na Florydzie w dniach od 8 do 12 sierpnia, firma Baldwin zaprezentuje nową generację innowacyjnych technologii do zoptymalizowanego druku wysokonakładowych opakowań z tektury falistej. Główną atrakcją jej stoiska będzie nowy, ultraszeroki FlexoCleanerBrush (126 cali/3,2 metra), czyli w pełni zautomatyzowany, najnowocześniejszy system do czyszczenia płyt fleksograficznych. Odwiedzający mogą również dowiedzieć się więcej o FlexoDry, energooszczędnym rozwiązaniu do suszenia w podczerwieni, oraz technologii utwardzania LED-UV, które podnoszą jakość i wydajność druku, uwzględniając bezpieczeństwo operatora i kwestie zrównoważonego rozwoju.

FlexoCleanerBrush jest flagowym rozwiązaniem firmy Baldwin służącym do poprawy jakości druku i zwiększenia bezpieczeństwa pracowników w branży tektury falistej. System w ciągu kilku sekund automatycznie usuwa kurz i zanieczyszczenia z płyty podczas produkcji, bez zatrzymywania maszyny. Wykonuje również pełne czyszczenie i suszenie płyt po zakończeniu druku w czasie krótszym niż cztery minuty, umożliwiając wydłużenie czasu pracy i będąc bardziej przyjaznym dla środowiska. Rdzeń z włókna węglowego utrzymuje bardzo szeroką szczotkę FlexoCleanerBrush na równym poziomie i przy minimalnym docisku, zapewniając stabilne, jednolite i spójne czyszczenie na całej szerokości płyty. Ponieważ system jest w pełni zautomatyzowany i obejmuje całą szerokość cylindra płytowego, FlexoCleanerBrush poprawia bezpieczeństwo dzięki wyeliminowaniu rutynowego kontaktu operatora z maszyną, a jednocześnie zmniejsza ryzyko obrażeń w miejscu docisku cylindra i kontaktu ze środkami myjącymi.

FlexoDry, również prezentowany na stoisku Baldwin SuperCorrExpo, to w pełni zintegrowany system suszenia w podczerwieni, opracowany specjalnie z myślą o maszynach fleksograficznych do zadruku tektury falistej. Dzięki opatentowanym lampom Diamond IR zmniejsza on zużycie energii nawet o 30% w porównaniu ze standardowymi suszarkami na podczerwień. System zapewnia lepsze rezultaty utwardzania dzięki zastosowaniu wyjątkowej konstrukcji optycznej, która zapewnia wyższe natężenie dla lepszej definicji kolorów oraz redukuje lub całkowicie eliminuje markowanie, umożliwiając drukowanie z dużą prędkością i pełną niezawodnością.

Dodatkowo firma Baldwin zaprezentuje technologię LED-UV opracowaną przez jej oddział AMS Spectral UV dla szerokoformatowego druku fleksograficznego na tekturze falistej. Technologia ta, będąca najnowszym osiągnięciem w dziedzinie utwardzania diodami półprzewodnikowymi, oferuje ponad 60% redukcję zużycia energii w porównaniu z tradycyjnymi systemami UV – dzięki ultrakompaktowej głowicy lampy, która mieści się na końcu maszyny lub pomiędzy zespołami drukującymi. Farby fleksograficzne, powłoki i lakiery opracowane specjalnie do utwardzania pod wpływem światła LED-UV stanowią wartościowe rozwiązanie do uszlachetniania, oferując jakość zbliżoną do offsetu i żywe kolory, a także pełen połysk, efekty punktowe i matowe na szerokiej gamie tektur falistych. Co więcej, utwardzanie w technologii LED-UV może zwiększyć wydajność maszyny przy zastosowaniu lakierów na bazie wody, które w przypadku konwencjonalnego suszenia mogłyby wymagać niższych prędkości maszyn. Technologia LED-UV firmy Baldwin, zaprojektowana z myślą o wysokich wymogach druku na tekturze falistej zapewnia natychmiastowe włączanie/wyłączanie, moc zależną od prędkości, minimalny poziom ciepła, brak ozonu i przełączanie szerokości strefy suszenia w celu dalszego zmniejszenia zużycia energii.

Opracowano na podstawie informacji firmy Baldwin

error: Kopiowanie zabronione!